Mýdlové ořechy do pranice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mýdlové ořechy do pranice


Mýdlové ořechy do pranice Znáte už mýdlové ořechy? Sice si na nich nepochutnáte, zato vám pomůžou v domácnosti! S plody mýdelníkového stromu vyperete prádlo, vyrobíte si ekologický saponát, dáte sbohem tahání mnohakilových balíků pracího prášku a ještě ušetříte!

Tisíc let stará novinka

I když je v Indii znají po staletí, u nás se o pracích oříšcích donedávna nevědělo. Mýdelník patřil do přírodopisu a ekologické praní do říše pohádek.

Teď ale zažívají zasloužený boom. Mýdlové ořechy mají totiž spoustu výhod! Při praní jsou šetrné k prádlu i k pračce, chrání a rozjasňují vlákno, nedráždí citlivou ani alergickou kůži. Na praní stačí jen hrst skořápek, které můžete použít několikrát – a šetřit kromě přírody i své úspory!

Co všechno umí ořech

Kromě praní prádla, kde nahradí prášek i aviváž, můžete najít pro ořechy spoustu dalších úkolů! Pokud staré, oprané skořápky vyvaříte, dostanete mýdlový výluh, výborný na mytí nádobí, podlah, čištění všech omyvatelných povrchů – a dokonce i na mytí vlasů či koupání. Takový „přírodní saponát“ je šetrný a netoxický, výborně ho snášejí i alergici a děti.

Chcete vědět víc?

Zaujaly vás mýdlové ořechy a máte chuť to zkusit? Další užitečné informace, tipy a fotografie najdete v recenzi mýdlových ořechů.

Prací ořechy – ať už malé balení na zkoušku, nebo pořádnou zásobu – pořídíte v obchodě EKOzboží.cz a k nim i prací a mycí gely nebo voňavé silice do pračky.Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 9. 2011 9:53
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: http://www.mydloveorechy.com/ (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.