Muži nakupují košile dvakrát ročně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Muži nakupují košile dvakrát ročně


(Praha 9. 12. 2011) – Materiál je u košile důležitější, než značka; ženy dávají přednost kamenným prodejnám před e-shopy; zhruba pětina mužů si koupí košili jen tak pro radost. Vyplývá to z průzkumu mezi zákazníky internetového obchodu Mojekošile.cz.

„Zajímavé je, že zákazníky více zajímá materiálové složení košile, než značka výrobce,“ říká majitel e-shopu Petr Novák. Konkrétně 94 procent žen a devadesát procent mužů zajímá, z čeho je košile vyrobená, zatímco jen pro 57 procent mužů a 51 procent žen je důležitá značka.

Muži nejčastěji nakupují košile, když si chtějí vylepšit šatník (64 %). „Osmnáct procent mužů si ale košili koupí jen tak pro radost,“ uvádí Petr Novák. Jedenáct procent mužů jako důvod nákupu uvádí „když už nemám co na sebe“ a dalších sedm procent k nákupu „donutí partnerka“.

„Také ženy pořizují košile především tehdy, když chtějí vylepšit partnerův šatník,“ říká provozovatel Mojekošile.cz Petr Novák; podle průzkumu tento důvod uvedlo 36 procent žen. Druhý nejdůležitější důvod je příprava na konkrétní akci, například ples (26 procent odpovědí). Pro radost mužům kupuje košile třiadvacet procent žen a „když nemá partner co na sebe“ patnáct procent.

Muži většinou nakupují košile dvakrát ročně (33 %), víckrát do roka nakupuje 24 procent, zatímco jednou ročně třicet procent zákazníků. Třináct procent mužů si košili koupí méně často, než jednou za rok. Ženy nakupují jednou ročně (29 %), častěji než dvakrát za rok (26 %), méně než jednou ročně (25 %) a dvakrát za rok nakupuje košile pětina respondentek.

Dvaaosmdesát procent žen dává přednost kamenným prodejnám před nakupováním online. U mužů je poměr vyváženější: šestapadesát procent nakupuje spíše v tradičních obchodech, zatímco čtyřiačtyřicet procent online.

Mojekošile.cz uskutečnily průzkum mezi svými zákazníky a fanoušky na sociálních sítích. „Sedmdesát procent odpovědí přišlo od žen,“ upřesňuje Petr Novák. Průměrný věk dotazovaného byl 36 let, nejmladšímu účastníkovi bylo osmnáct a nejstaršímu pětasedmdesát let.

::

Internetový obchod Mojekošile.cz funguje od roku 2005, v současnosti nabízí téměř tři sta modelů pánských společenských i volnočasových košil, specializuje se na značky Friends & Rebels, Native a Columbus. Sortiment e-shopu se neustále rozšiřuje, nabízí i vesty, svetry, kravaty či dámské košile. Obrat obchodu v roce 2010 dosáhl téměř milionu korun.Kontakt:

Zdeněk Fekar
mediální konzultant
zfekar@evox.cz
www.evox.cz
775599024


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 12. 2011 14:15
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: e.vox, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky či inzeráty, komunikace se zákazníky nebo prezentace na facebooku? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.