Musica Imagina - audiovizuální trialog | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Musica Imagina - audiovizuální trialog


STÁHNOUT Plak3.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Zveme Vás na vystoupení v nádherném a inspirujícím prostředí modlitebny CČSH v Holešovicích, ve dnech: 23.1.2016, od 18:oo 22.2.2016, od 18:00 21.3.2016, od 20:30 21.4.2016, od 20:30 21.5.2016, od 20:30 19.6.2016, od 20:30

Musica Imagina - klávesy, soprán a 3D animace v audiovizuálním trialogu


Praha, 19.1.2016
Unikátní spojení živé hudby a animace v improvizaci na klasická i moderní témata.
Soprán a alikvótní zpěv Renaty Jandové, improvizační virtuozita klávesisty Jana Franka a abstraktní živé obrazy P.L.Kopeckého v symbióze zvuku a obrazu dávají vznik novému uměleckému směru - Musica Imagina.

Signály z kláves, mikrofonem snímaný zpěv a vstupy grafika přímo softwarově řídí 3D animace promítané na polopropustné 3m plátno. Každé vystoupení je tak neopakovatelným multižánrovým audiovizuálním zážitkem s duchovním přesahem.
Je nám ctí realizovat tento projekt v nádherném a inspirujícím prostředí
kostela CČSH, Farského 3, Praha 7 dne 23.1.2016 od 18h.

Mgr. Renata Jandová - pěvkyně s více než dvacetiletou praxí. Absolvovala Pedagogickou fakultu UK a na Státní konzervatoři v Praze vystudovala klasický zpěv. V patnácti letech natočila svůj debut – nahrávku pro gramofonovou společnost v Tokyu, po které následovaly další nahrávky již na CD.
Vystupuje na koncertních pódiích v Čechách, Evropě (Itálie, Německo, Holandsko, Španělsko) ale i dálném Východě (zájezdy do Japonska - Tokyo, Hamamtsu, Fukuoka, Fukuyama, Oita, Gifu).
V současné době ve své hudební produkci uplatňuje netradiční hudební žánr – vokální improvizace se zněním alikvótních tónů, které znějí zcela přirozeně nad základním zpívaným tónem, což zaručuje téměř neomezené interpretační možnosti.

Mgr. Jan Frank - hudební skladatel, dirigent a klavírista. Na klavír začal hrát ve čtyřech letech a v šesti zkomponoval první skladby pro klavír. Již v této době se u něho začal projevovat výjimečný a mnohostranný hudební i improvizační talent. Hudební kompozici vystudoval na Státní konzervatoři v Praze a obor dirigování symfonického orchestru na AMU v Praze a na JAMU v Brně.
V roce 1981 získal druhou cenu za interpretaci skladby dvacátého století a Cenu poroty za provedení vlastní skladby “Variace na téma W. A. Mozarta pro sólový klavír” na mezinárodní klavírní soutěži P. I. Čajkovského. V roce 1982 se stal laureátem mezinárodní skladatelské soutěže Concours musical international du Rheine Elizabeth v Bruselu skladbou “Sinfonietta drammatica”.

P.L. Kopecký - výtvarník, animátor, překladatel, tlumočník, průkopník na poli spojení hudby a pohyblivého obrazu využitím nejmodernějších technologií. Pro své kompozice ve virtuálním 3D prostoru používá výhradně své autorské fotomontáže a videa, výsledkem je organická koláž. Tyto výjevy pak tiskne na velkoformátová plátna, promítá na model v portrétní fotografii, rozvíjí v krátkých filmech. Pro improvizovaná VJská vystoupení používá vlastní aplikaci a obrazové zdroje, které duplikuje a animuje, využívá obrazové echo, ruční stroboskop či zvuk z mikrofonu a MIDI nástroje. Jednotlivé vrstvy jsou průhledné a v neomezeném 3D prostoru vznikají vždy originální abstraktní kompozice přirovnávané k dynamickému Rorschachu. Obraz se tak stává dalším živým nástrojem po boku nástrojů hudebních.
Kontakt:

Alžběta Kopecká
ak.kopecka@gmail.com
www.musicaimagina.com
774848289


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 3

Vydáno: 21. 1. 2016 22:15
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Musica Imagina (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
audiovizuální trialog
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.