Motokárové závody v Brodě vyhrál Patrik Bláha a Veronika Buráňová | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Motokárové závody v Brodě vyhrál Patrik Bláha a Veronika Buráňová


V havlíčkobrodské Kartaréně se jely 1. Motokárové závody s Rebelem. Vítězem mužské kategorie je Patrik Bláha, mezi ženami byla nejrychlejší Veronika Buráňová.

Do závodu se celkem přihlásilo patnáct mužů a tři ženy, své závodní schopnosti spolu měřili po celé nedělní odpoledne. Vše začalo úderem třinácté hodiny, kdy všichni postupně absolvovali desetiminutový trénink, seznámení s tratí a s motokárami.
Samotný závod se jel vyřazovacím způsobem, střetli se vždy dva vylosovaní závodníci a ten, který nejrychleji odjel dvacet kol, postupoval do dalšího kola. Z vyřazených závodníků navíc na divokou kartu v každém kole postupovali jezdci s nejrychleji zajetým kolem. Po třech kolech byla známa pětice nejlepších, kteří si to pak v pěti kolech rozdali o nejrychleji zajeté kolo. Třetí příčku zajel Václav Buráň, který byl o čtyři desetiny sekundy pomalejší než Leoš Hlaváček. Zlatý pohár pak s časem 15.919 vybojoval Patrik Bláha. „Já jsem tady jel dneska poprvé a v motokáře jsem tři roky neseděl, takže jsem docela překvapený. Konkurence byla náročná, ale naštěstí se mi podařilo být nejrychlejší. Líbilo se mi tady a už se těším na příště,“ říká vítěz mužské kategorie.
Mezi ženami to bylo o něco jednodušší, sešly se jen tři a tak měly všechny pohár jistý. V kategorii nastoupily sestry Buráňovy, starší Veronika získala zlato, mladší Markéta odešla s bronzem. Stříbrný pohár pak převzala Eva Beránková. „Trať je technicky hodně náročná, tak jsem ráda, že jsem vyhrála. Pro mě je to obrovská motivace do příště, jen doufám, že nás v kategorii bude víc,“ popsala své pocity zlatá Veronika Buráňová.
Závodníci kromě pohárů, cen od sponzorů a permanentek do Kartarény získali také body do Havlíčkobrodského motokárového šampionátu, na jehož konci bude absolutní šampion Kartarény HB pro rok 2012. Předávání pohárů se ujal starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. „Já jsem na motokáry vždycky jezdil do Brna, takže jsem moc rád, že je máme v Havlíčkově Brodě. Samotné závody se mi líbily, bylo vidět, že každý jel s obrovským nasazením a tak to má být,“ řekl těsně po finálovém kole starosta Jan Tecl, který nad soutěží převzal záštitu.
„S průběhem závodu jsem maximálně spokojený, hlavně že se nikomu nic nestalo a všichni dojeli v pořádku do cíle. Doufám, že účastníci odcházeli spokojeni, děkuju všem závodníkům, divákům i sponzorům a už se těším na další závody, “ uzavřel pořadatel Michal Prášek. Motokáry může vyzkoušet úplně každý, Kartaréna HB je otevřena denně kromě pondělí.
Sponzorem závodů byl Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod, Provident, Město Havlíčkův Brod a Spektrum Holas. Mediálním partnerem pak kulturní magazín ZOOM a i-deník Vysočina-news.cz.
Kontakt:

Ondřej Rázl
mediální zástupce
razl.o@seznam.cz
www.razl.cz
608646658


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 3. 2012 23:27
Kategorie: Sport
Název zdroje: Ondřej Rázl (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Student Marketingových komunikací a pracovník na volné noze v oblasti PR, marketingu a médií.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.