Moravští vinaři chtějí bořit mýty o bag in boxech s vínem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Moravští vinaři chtějí bořit mýty o bag in boxech s vínem


Velké Pavlovice – Moravští vinaři se letos pustili do boje za zboření mýtu o nekvalitním vínu ve speciálním balení bag in box. Ve světě se tento způsob balení používá přes dvacet let. V České republice bojují vinaři ještě s předsudkem, že se jedná o krabicové víno nevalné chuti.

„Bag in box balení vzniklo na základě poptávky trhu z řady gastronomie. Velké balení je výhodnější, vyniká zejména praktičností při obsluze a také tím, že po otevření vydrží v chladu až šest týdnů. Víno je plněno bez přístupu vzduchu do vaků a také bez přístupu vzduchu je jednoduchým ventilem odpouštěno,“ popisuje výhody tohoto uchovávání vína Karel Lyčka, generální ředitel Vinium Velké Pavlovice. Právě kvůli délce trvanlivosti, kdy vína neztrácí svoji kvalitu, ani chuť, začíná mezi spotřebiteli vzrůstat zájem a vinařům se postupně daří bořit mýty o tom, že se jedná o krabicové víno. „Takto balené víno je pro nás velmi praktické. Kupujeme je vždy, když jedeme na víkend na chalupu a když oslavujeme v rodině narozeniny,“ potvrzuje Tereza Miklasová ze Strakonic.

Velká vinařství zvyšují produkci vín v bag in boxech
Díky vakuovanému prostoru s kohoutkem se dovnitř nedostane vzduch a nemůže dojít k oxidaci a znehodnocení vína. Kvalita takto uchovávaných vín je srovnatelná s vínem, které je stočeno v tradičních „sedmičkách“. Moravská vinařství chtějí na český trh bag in boxy prosadit a zároveň vysvětlovat výhody tohoto balení. „Tento měsíc jsme na trh uvedli nový obal bag in boxu. A vzhledem k vysokým poptávkám po dalších odrůdách, budeme nově stáčet i další odrůdy vína – Cabernet Moravia a Rulandské šedé,“ informuje Karel Lyčka.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 6. 2011 21:21
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.