Mladí zemědělci slaví úspěch: ministerstvo jim finančně pomůže i letos | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mladí zemědělci slaví úspěch: ministerstvo jim finančně pomůže i letos


Praha/ČR – Ministerstvo zemědělství schválilo dotace začínajícím zemědělcům. Sto padesát milionů korun tak bude rozděleno zemědělcům na začátek jejich podnikání.

„Od roku 2007 běžela cílená podpora mladých zemědělců v jejich začátku podnikání. Začínající zemědělec dostal dotaci jeden milion korun, tím se zavázal, že bude pět let v zemědělství podnikat. V letech 2007 až 2011 bylo připraveno dvě stě až čtyři sta milionů korun ročně, které se vyčerpaly. Na rok 2012 hrozilo, že peníze nebudou. Ministerstvo zemědělství však peníze našlo, takže podpora mladých zemědělců bude pokračovat, za což jsme opravdu velmi rádi,“ popisuje situaci prezident Společnosti mladých agrárníků České republiky Petr Mareš.

Dvě třetiny zemědělců jsou starší 50 let
Zemědělci stárnou, a pokud nedojde k přívalu mladých lidí do této oblasti, může se stát, že velká část půdy nebude obhospodařovaná a bude ležet ladem. „Bez finanční podpory do začátku nejsou mladí schopni své podnikání rozjet. Díky penězům z Programu na obnovu venkova se podařilo stovkám zemědělců své podnikání nastartovat. Podpora bude pokračovat i nadále. Nové žádosti bude ministerstvo přijímat letos na podzim,“ upřesňuje Petr Mareš a dodává, že díky této podpoře se podaří zmenšit věkový průměr zemědělců.

O podporu je mezi zemědělci zájem
Začínající zemědělci mají o finanční podporu velký zájem. Ministerstvo rozdělilo 1,4 miliardy korun mezi třináct set žadatelů. Vloni došlo k úplnému vyčerpání a hrozilo, že na letošní rok nebudou žádné peníze. „Ministerstvo dalo dohromady peníze z vratek, tedy z neúspěšně realizovaných projektů a také peníze z jiných nedočerpaných programů. Jsme rádi, že tyto peníze, které se mohly poslat kamkoliv jinam, půjdou právě na podporu mladých zemědělců,“ uzavírá Petr Mareš.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 2. 2012 11:50
Kategorie: Zemědělství
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.