Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích: zakončení v sobotu, připravena velká show s hudbou a kouřovými efekty! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích: zakončení v sobotu, připravena velká show s hudbou a kouřovými efekty!


Na poslední den Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích se chystá rarita, neobvyklý program v podobě free stylu. Obvykle se létá na hudbu a s kouřovými efekty.

V historii třinácti MS v akrobacii na kluzácích (WGAC) došlo na free style pouze jedinkrát a je při šampionátech něčím výjimečným.
Free stylové soutěžní vystoupení se hodnotí zvlášť a jeho výsledek se nezapočítává do bodového hodnocení šampionátu. Tato disciplina je regulerní, jenže na ni dochází, až pokud je odlétáno všech šest předcházejících programů, proto přichází na řadu až v sobotu.
Soutěžní starty šestého soutěžního dne (čtvrtek) začínají v poledne. Akrobatické piloty čeká třetí tajná sestava, kterou budou předvádět rozhodčím a divákům do večera.
Zítra, v pátek, je naplánován šestý program, jímž je volná tajná sestava. Ta je specifická tím, že si závodník musí poskládat sestavu z prvků (figur), zadaných jury.
Soupis prvků dostávají akrobaté 24 hodin předem. Všechny zadané figury musí použít, navíc přidat k nim mohou maximálně dvě spojovací. Těch je třeba, aby prvky v sestavě navazovaly. Piloti volnou tajnou nesmí trénovat ve vzduchu. Mohou si ji pouze představovat či předehrávat leteckým baletem pěšky před hangárem. „Tajná“ se zkrátka letí jen jednou a hned naostro. Páteční soutěžní lety se předpokládají od dopoledních do do podvečerních hodin (cca 10 – 19 hod).
Špičkové výkony 34 závodníků z jedenácti zemí světa (Itálie, Japonsko, Rakousko, Polsko, Velká Británie, Maďarsko, Holandsko, Německo, Francie, Rusko a Česká republika ve složení Jan Rozlivka, Přemysl Vávra, Miroslav Červenka) budou k vidění naposledy na 13. WGAC od 10 do 16 hodin, kdy dojde k vyhlášení šampiona 2009.
Doposud má největší šanci na mistrovský titul Francouz Eric Piriou, do medailových bojů ale dnes a zítra zasáhnou i čeští akrobaté. Podle předběžných výsledků je zatím Jan Rozlivka třetí, na medailových místech se náš tým drží i v hodnocení družstev.
Kontakt:

Eva Maixnerová
PR manažerka
maixnerova@aecr.cz
724 985 502


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 7. 2009 13:16
Kategorie: Sport
Název zdroje: Aeroklub ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Sport - Letecké sporty a parašutismus
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.