Mio: Autonavigace v roce 2012 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mio: Autonavigace v roce 2012


Navigace se přizpůsobují potřebám řidičů

Praha, 15. února 2012 – Mio, přední světový dodavatel přenosných navigačních zařízení, vidí jako trend v roce 2012 navigace reflektující aktuální potřeby řidičů. Nové modely navigací budou muset být vybaveny kvalitními displeji, aktualizovanými mapovými podklady, bezstarostnými servisními službami a funkcemi, které se přizpůsobí individuálnímu stylu řidiče.

Vývoj na trhu navigací komentuje Tomáš Kudweis, obchodní a marketingový manažer Mio:
Během několika posledních let došlo k výrazné změně trhu s navigacemi. Dnes se již jedná o běžné spotřební zboží, čímž se změnila skupina zákazníků a tedy i jejich očekávání. Výhody navigací oproti mobilním telefonům jsou stále v jejich velikosti, odolném provedení a v čitelnosti za zhoršených světelných podmínek.

Co nejvíc a zadarmo
Významným specifikem lokálního trhu je, že zákazníci po nákupu vybrané navigace nejsou příliš ochotni investovat další prostředky. Boří tím představy výrobců o příjmech z prodejů doplňkových informací, jako jsou například aktualizace mapových podkladů nebo informace o poloze radarů. Navíc díky konkurenci automaticky očekávají další bezplatné služby, které jim umožní stažení nových map. Takovou možností je například Doživotní aktualizace map, v rámci které mají řidiči možnost získávat nejnovější aktualizace map až čtyřikrát ročně po dobu životnosti zařízení zdarma. Výrobci navigací tím reagují na silné konkurenční prostředí, a zákazníci tak zdarma získávají neustále nové informace o změnách křižovatek, kruhových objezdů i nových silnicích.

Odlišný přístup a skutečná pomoc na cestách
Odlišná situace je u navigací, které jsou používány při výkonu povolání. Zde se dá očekávat rozvoj nových služeb i vznik samostatné kategorie přístrojů, které umožní například propojení s dalšími zařízeními v automobilu, komunikaci s centrálním dispečinkem, či spolupráci při evidenci knihy jízd. Takového řešení usnadní správu vozového parku, zajistí informovanost o aktuálních polohách vozidel a umožní rychlejší reakce na aktuální požadavky a změny. Profesionálním řidičům velkých vozidel pomáhají specializované funkce v navigacích již nyní. Příkladem je Truck Mode, kdy je trasa plánována s ohledem na rozměry nákladní soupravy a její celkovou hmotnost. Lze se tak vyhnout mostům s nižší tonáží, nízkým podjezdům či ostrým zatáčkám.

Služby, služby…
Trendem dnešní doby je skutečná pomoc zákazníkům a ti zase chtějí mít jistotu, že pokud vzniknou nějaké problémy s jakýmkoli zařízením, nebudou nuceni trávit spoustu času vyřizováním reklamace. Pro zákazníka to znamená, že vše vyřídí z pohodlí domova a vše ostatní mu zajistí výrobce a nejlépe opět zdarma. Záruční servisní služby spolu s bezplatným vyzvednutím produktu u zákazníka a vrácení opraveného zpět nabízí v ČR a SR jen jeden výrobce navigací, Mio.

2012?
Výrobci navigací jsou trhem nuceni diverzifikovat své produkty, a tak se i tento rok můžeme těšit na rozšíření nabídky o nové druhy navigací jak pro specifické použití, tak i zákazníky, nové funkce orientované na individuální použití i doplňky jen pro radost.

Chcete-li získat další informace o službách, produktech a maloobchodních cenách, navštivte, prosím, www.mio.com/cz nebo kontaktujte vašeho regionálního zástupce Mio.

Kontakt:

Věnceslava Drábková
Account Manager
venceslava.drabkova@pram.cz
224913000


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 2. 2012 16:35
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.