Ministr zemědělství Ivan Fuksa opouští vládu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ministr zemědělství Ivan Fuksa opouští vládu


Předseda vlády Petr Nečas dnes předal do rukou prezidenta republiky Václava Klause demisi ministra zemědělství Ivana Fuksy. Prezident demisi ministra přijal. Důvodem je dlouhodobá nespokojenost s prací Ivana Fuksy.

„Uvažoval jsem o jeho odvolání už na jaře. Od jara se nejenom má nespokojenost s prací pana ministra nerozptýlila, ale naopak prohloubila. V mnoha ohledech byl pro mě zklamáním, protože jsem ho vzal do vlády jako součást klíčového ekonomického týmu, který měl tvořit společně s ministrem Martinem Kocourkem. Skutečností bylo, že se většinou jednání vlád pouze promlčel, vystupoval pouze k bodům, které se týkaly ministerstva zemědělství,“ řekl předseda vlády Petr Nečas po jednání s prezidentem.

Předseda vlády si dnes ministra Fuksu pozval a sdělil mu, že ponese návrh na jeho odvolání prezidentovi. „Z mé strany to není osobní otázka, že bych chtěl Ivana Fuksu dehonestovat nebo zpochybňovat jeho charakter nebo něco podobného. Ty důvody jsou politického charakteru, že jako předseda vlády jsem s ním dlouhodobě nespokojený,“ dodal premiér.

Návrh na jmenování nového ministra zemědělství sdělí premiér prezidentu republiky v řádech dnů.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 10. 2011 12:55
Kategorie: Politika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.