Ministr Marcel Chládek jednal s rakouskými odborníky o učnovském školství | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ministr Marcel Chládek jednal s rakouskými odborníky o učnovském školství


Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek se dnes v Senátu Parlamentu ČR setkal se zástupci jedné z největších vzdělávacích společností ve střední Evropě WIFI International. Hlavním tématem byla reforma českého učňovského školství, která je jednou z priorit nového ministra školství.

Reformou českého učňovského školství se ministr Marcel Chládek zabývá dlouhodobě. Se zástupci WIFI International se sešel již před rokem, tehdy jako předseda Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR, a podepsal s nimi memorandum o spolupráci při zavedení prvků tzv. duálního systému v České republice.

"Díky efektivně fungujícímu duálnímu systému patří Rakousko dlouhodobě mezi země s nejnižší nezaměstnaností absolventů odborných škol, tedy učňů. Mou ambicí je zavést prvky tohoto systému i v České republice a oživit tak české učňovské školství," říká ministr Marcel Chládek.

Duální systém, který v Rakousku dlouhodobě funguje, ve zkratce znamená, že odborný výcvik je v režii firem, které jej zajišťují i finančně.

"Problém dnešních studentů všeobecně je nedostatečná praxe, díky čemuž nemohou mladí lidé najít práci a tím se tak v České republice zvyšuje nezaměstnanost," říká ředitel WIFI Czech Republic Tomáš Zdechovský.

"V této spolupráci budeme nadále pokračovat, a to v rámci národního kulatého stolu, který na toto téma uspořádáme," řekl na závěr jednání ministr školství Marcel Chládek.Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 3. 2014 23:50
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.