Ministerstvo dopravy učinilo další krok k transformaci české železnice | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ministerstvo dopravy učinilo další krok k transformaci české železnice


Převod drážních zaměstnanců pod SŽDC povede k transparentní liberalizaci drah v Česku.

Ministr dopravy Pavel Dobeš společně s generálním ředitelem Českých drah Petrem Žaludou a Pavem Habartou, který je pověřený řízením Správy železniční dopravní cesty podepsali ve středu potřebné smlouvy o převodu 9,5 tisíce zaměstnanců ČD pod Správu železniční a dopravní cesty (SŽDC). Převod takzvané „Živé dopravní cesty“ byl zahájen v roce 2002.

"Dokončení tohoto velmi důležitého aktu je jednou ze základních věcí nezbytných k oddělení provozovatele dráhy a dopravce a tím pádem i k zahájení transparentní liberalizace na železnici v České republice," uvedl ministr Dobeš. „Dojde k definitivnímu odloučení dopravce od provozovatele dráhy, jak to po nás žádá i Evropská unie,“ doplnil s tím, že převod vyplývá také z požadavků evropské legislativy.

Převod 9,5 tisíce drážních zaměstnanců, kteří mají na starosti obsluhu dráhy, organizováním drážní dopravy a zabezpečení dopravy, schválila vláda 9. února tohoto roku. Přesun proběhne k 1. září. Na základě požadavků odborových organizací odložila vláda termín převodu zaměstnanců z poloviny roku právě na začátek září.

Podepsané memorandum z 3. srpna letošního roku, které podepsali zástupci ministerstva dopravy, ČD, SŽDC a Odborové centrály, je výsledkem dlouhého vyjednávání právě s odborovými svazy. Jedním z cílů bylo například i sjednocení zaměstnaneckých benefitů.

„Jsem velmi rád, že Memorandum podepsalo 90 procent ze všech železničních odborových svazů. Pevně doufám ve zlepšení komunikace mezi jednotlivými subjekty, což povede k rapidnímu zlepšení současného stavu na české železnici,“ řekl ve středu ministr dopravy.

Vedle převodu provozních zaměstnanců dojde i k finančnímu vyrovnání pro České dráhy, a to ve výši 389 milionů korun. Peníze půjdou ve společnosti České drahy například na techniku či stejnokroje, které budou zaměstnanci používat i v rámci svého nového působiště.Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 9. 2011 12:16
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.