Microsoft and SUSE obnovili úspešnú Zmluvu o interoperabilite | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Microsoft and SUSE obnovili úspešnú Zmluvu o interoperabilite


Silná odozva od zákazníkov viedla k štvorročnému, 100-milión dolárovému rozšíreniu zmluvy

Obsah Bratislava, 17. august 2011 — Microsoft Corp. a SUSE, samostatná obchodná jednotka skupiny The Attachmate Group Inc., dnes oznámili štvorročné rozšírenie priekopníckej zmluvy, ktorú podpísali Microsoft a Novell Inc. takmer pred piatimi rokmi. Zmluva sa týka širokej spolupráce na interoperabilite a podpore systémov Windows a Linux. Táto spolupráca bude trvať do januára 2016 a Microsoft sa v rámci nej zaviazal investovať 100 miliónov US dolárov do nových SUSE Linux Enterprise certifikátov pre zákazníkov využívajúcich podporu Linux od SUSE.

Keďže IT operačné prostredia využíva čoraz viac zákazníkov, pričom sú často v cloud prostredí a viac zautomatizované, existuje tu implicitné očakávanie, že technológie stojace za týmito prostrediami od rôznych dodávateľov by mali navzájom spolupracovať. Z toho dôvodu sa vzťah medzi MICROSOFT a SUSE začal v odvetví vnímať ako vzorový model.

Spolupráca Microsoft-SUSE slúži 725 zákazníkom na celom svete v rôznych odvetviach, akými sú výroba, ropný a plynárenský priemysel, zdravotníctvo a finančné služby. Najnovšie ju využili aj spoločnosti ako Aeropuertos Españoles y Navegación Aérea, ALSTOM IT Shared Service Centres, Celesio AG, Colt Technology Services Group Ltd., Coop Danmark A/S, FagorBrandt SAS, LIBRO Handelsgesellschaft mbH, Nationale Suisse, Swiss Re a Wincor Nixdorf International GmbH. Vďaka tomuto spojeniu dáva tiež SUSE zákazníkom možnosť konsolidovať svoju Linux podporu poskytovaním systému predplatenej zákazníckej podpory pre SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enetrprise Linux a komunitnú distribúciu systému Linux, akou je napríklad CentOS.

„Ako jedna z najväčších bankových korporácií v Španielsku, ponúkame svojim klientom široké portfólio finančných produktov a služieb,“ povedal Fernando Martinez, manažér pre infraštruktúru v BBVA Bank. V dynamickom a rozvrstvenom operačnom prostredí sú zamestnanci, tímová práca, etické princípy a technológie chrbtovou kosťou nášho biznisu. Spoliehame na SUSE Expanded Support Program, ktorý umožní migráciu časti našich IT operácií na SUSE Linux Enterprise Server, čo podporuje naše ciele dosiahnuť lepšiu spoluprácu systémov Windows a Linux.“

Príležitosť pre partnerstvo

Microsoft a SUSE tiež priniesli významné príležitosti pre partnerov, ktorí posunuli spoluprácu firiem na úroveň nástroja pre splnenie požiadaviek svojich zákazníkov na interoperabilitu. Firmy ako napríklad Dell Inc. mali prospech jednak z pozície zákazníka, ale aj predajcu riešení od Microsoft a SUSE. Ďalej, spoločnosti ako SHI International Corp., najväčší predajca softvéru, hardvéru a služieb sídliaci v USA, a Adaptive Computing Enterprises Inc., samostatný dodávateľ softvéru pre riadenie pracovnej záťaže (workload management) vo vysokovýkonnom sektore počítačových firiem, pomohli svojim zákazníkom prosperovať vďaka využívaniu spoločných riešení uvedenej spolupráce. Medzi vybraných medzinárodných partnerov patria firmy, ako napríklad ALSANET AG, Bechtle AG, Comparex AT, ErmesTel, Kelway Ltd., Liga Distribution ApS, NEXPERT AG, SCC, Securelinx Ltd., Softcat Ltd., Stover AS, Trustmarque Solutions Ltd. a 2e2.
Posun interoperability naprieč platformami do prostredia cloud

Microsoft a SUSE postavili pre zákazníkov most medzi svetom proprietárneho a open source softvéru. Postupne ako sa spolupráca vyvíja vpred, budú tieto dve firmy naďalej ponúkať najvyššiu úroveň interoperability a istotu sebavedomých riešení.

„Naša spolupráca so SUSE nielen pomáha zákazníkom dosiahnuť úspech dnes, ale jej cieľom je poskytnúť pevné základy aj pre úspech v budúcnosti,“ povedal Sandy Gupta, generálny riaditeľ Open Source Solutions Group spoločnosti Microsoft. „Vďaka našej neustálej účasti na technickej stránke projektu, výnimočnej podpore od SUSE a našej schopnosti poskytnúť vzájomné zabezpečenie internetového protokolu sa cítime istí v tom, že dodáme (aj v dlhodobom výhľade) kľúčovú hodnotu zákazníkom, ktorí fungujú v rôznorodých IT prostrediach, ako aj pre prostredia cloud.“

„Tešíme sa, že rozširujeme našu dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou Microsoft,“ povedal Michael Miller, viceprezident divízie Global Alliances and Marketing, spoločnosti SUSE. „Táto spolupráca je úspešná vďaka nášmu spoločnému odhodlaniu pomôcť organizáciám čo najlepšie využiť zmiešané Linux a Windows Server prostredia. Budeme naďalej pracovať so spoločnosťou Microsoft na riešeniach, ktoré umožnia našim spoločným zákazníkom manažovať kritické pracovné záťaže v rôznorodých prostrediach v rámci širokej škály počítačových modelov, vrátane privátnych, hybridných a full-cloud implementácií.“

Microsoft a SUSE budú tiež pokračovať vo svojej technickej spolupráci na riešeniach, týkajúcich sa virtualizácie, ovládateľnosti ako aj cloud prostredia, s cieľom pomôcť zákazníkom pracovať efektívnejšie. Jedným z príkladov je kombinácia cross-platform riešenia so systémami Microsoft Hyper-V Cloud a SUSE Linux Enterprise Server. Táto kombinácia poskytuje IT manažérom robustné riešenie pre migráciu do privátnej cloud architektúry. Firmy tiež plánujú rozšíriť Microsoft System Center prostredníctvom integrácie s platformou SUSE Manager a vybrať technológie, ktoré vylepšia zavádzanie, patching a aktualizáciu systému Linux.

O spoločnosti Novell
Spoločnosť Novell, Inc. (Nasdaq: NOVL) poskytuje infraštruktúrny softvér pre otvorené podnikové systémy. Je lídrom v oblasti celopodnikových operačných systémov založených na GNU/Linux a open source softvéri a tiež v oblasti zabezpečenia a správy systémov potrebných na prevádzku zmiešaných IT prostredí. Pomáhame našim zákazníkom minimalizovať náklady, komplikácie a riziká a umožňujeme im sústrediť sa na inovácie a rast. Ďalšie informácie nájdete na webe http://www.novell.com ako aj v Centre pre podporu zákazníkov spoločnosti Novell (NCCC) v SR na tel. +421 232 555 811, alebo na českých a slovenských webových stránkach http://www.novell.cz a http://www.novell.sk. Informácie pre novinárov sú v origináli k dispozícii na adrese www.novell.com/pressroom.
samotné zprávyKontakt:

Karel Kapinus
Managing Partner
karel.kapinus@pram.cz
www.pram.cz
224913002


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 8. 2011 14:50
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: PRAM Consulting s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PRAM je agenturou s působením na českém a slovenském trhu, která nabízí téměř desetileté zkušenosti v oblasti PR, marketingu a podpory prodeje. Pomáhá obchodním partnerům nejen s prosazováním značky na trhu a s podporou prodeje jejich výrobků, ale také s mediální podporou a s organizováním akcí firemních, společenských či školení. Společnost PRAM se dále zabývá oblastí produkce, tisku, mediálního plánování, nákupu reklamy a výrobou reklamních předmětů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.