Mezinárodní den míru / International Day of Peace | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Mezinárodní den míru / International Day of Peace


Peace One Day iniciativa - www.peaceoneday.org

- Organizace Peace One Day vznikla v roce 1999 na základě iniciativy britského filmaře Jeremy Gilleyho, který si dal za cíl dosáhnout ustanovení celosvětového dne míru, kdy alespoň na jediný den utichnout všechny válečné konflikty po celém světě a bude dodržen klid zbraní.

- Peace One Day iniciativa dosáhla svého cíle, když v roce 2001 Valné shromáždění spojených národů jednomyslně schválilo 21. září jako Mezinárodní den míru.

- V současné době si Peace One Day klade za cíl celosvětové zvýšení povědomí o tomto dnu. Jedním z nástrojů pro šíření této iniciativy se stal Gilleyho dokument Peace One Day, kde popisuje pět let života věnovaného této činnosti. Dokument, který měl celosvětovou premiéru v roce 2004, byl produkován ve spolupráci s britskou televizní stanicí BBC. V dokumentu mimo jiné popisuje svá setkání s mnoha význačnými osobnostmi politického a společenského života, kteří se zasadili o prosazení Mezinárodního dne míru.

- Zvyšování povědomí o mírovém dnu se mu bezesporu daří vzhledem k rostoucímu počtu lidí, kteří se zapojují do této iniciativy.V minulém roce se díky mnoha aktivitám různých subjektů (neziskové organizace, jednotlivci, vrcholní představitelé států atd.) připomínal tento den ve 200 zemích světa

- Tuto iniciativu již podporují miliony lidí po celém světě. Peace One Day se může pyšnit velkou podporou celosvětově uznávaných osobností jakými jsou například Dalai Lama, Shimon Peres nebo Kofi Annin. Jsou zde ale i další osobnosti veřejného života, kteří podpořili tento projekt jako Jude Law, David Beckham nebo Angelina Jolie.

- V letošním roce se iniciativa Peace One Day může pochlubit koncertem pořádaným 21. září v Royal Albert Hall, kterého se zúčastnily přední osobnosti světové hudební scény jako Kate Nash nebo Annie Lenox.

- Peace One Day iniciativa uspořádala i další rozsáhlé projekty jakými byl například Song for Peace který se uskutečnil v minulém roce, kde 2,2 milionu studentů ze 6000 škol ve Velké Británii zazpívali v 21.září píseň “No Wars Will Stop Us Singing”.

- Peace One Day je nezávislou neziskovou organizací. K této iniciativě se může připojit každý prostřednictvím webových stránek www.peaceoneday.org

- Ústředním mottem této iniciativy se stala věta “What will you do to make peace on 21 September?“
Kontakt:

Jana Rumlová
Account Manager
jrumlova@webershandwick.cz; jana@gsma.cz
+420 775 556 508


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 2. 2008 12:54
Kategorie: Sport
Název zdroje: Weber Shandwick (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.