Město Dobruška připravuje přestavbu místního kina na moderní multifunkční zařízení | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Město Dobruška připravuje přestavbu místního kina na moderní multifunkční zařízení


Ve středu 14. dubna 2010 proběhne v Panoramatickém kině 70 v Dobrušce oficiální rozloučení s provozem tohoto kulturního zařízení. Po čtyřiceti letech provozu ho čeká náročná přestavba a modernizace.

Nejvýznamnější investiční akcí roku 2010 v Dobrušce je celková rekonstrukce a přestavba Panoramatického kina 70 na multifunkční kulturní a společenské zařízení. Tato budova bude modernizována a rozšířena tak, aby nabídka poskytování kulturních služeb byla co nejširší a objekt se stal moderním kulturním stánkem.

Promítací sál po rekonstrukci umožní nejen kinoprojekce, ale i divadelní a koncertní vystoupení, digitální projekce a přednášky. Jeho přestavba zajistí vytvoření dostatečně prostorného divadelního (kukátkového) jeviště s moderní divadelní technikou. Kapacita sálu je plánována na 300 míst.

Z bývalého bytu správce budou vybudovány šatny a odpovídající zázemí pro účinkující, které bude propojeno spojovací chodbou s jevištěm. Dojde rovněž ke zvětšení přístupových prostor pro návštěvníky přístavbou malého sálu navazujícího na současné prostory šaten. Tento sál bude sloužit jako výstavní a přednáškový prostor, poskytne místo také pro konference, recepce, prezentace a společenská setkání.

V současné době město Dobruška disponuje kompletní projektovou dokumentací a probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby. Přestavba a modernizace budovy kina v samém centru města výrazně přispěje ke zkvalitnění kulturního a společenského života Dobrušky.

Ještě před zahájením rekonstrukce je pro návštěvníky kina připraveno několik ojedinělých pořadů, doslova lahůdek pro labužníky:


Čtvrtek 8. 4. 2010 od 18 hod.: VELKÉ PODMOŘSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ ve 3D
Filmové představení pořádané ve spolupráci s firmou AV MEDIA Praha, a.s. přinese první promítání 3D filmu ve standartu DCI, tj. nejvyšším. Fascinující výlet do světa pod hladinou z dílny legendy Jeana-Michela Cousteau přináší životní zážitek ve formátu 3D.
Vstupné 100,-Kč. Předprodej vstupenek v pokladně kina od 1. 4. 2010.


Úterý 13. 4. 2010 od 19 hod.: MOTANI LIVE DIASHOW – TAJEMSTVÍ POUŠTÉ
Tato poněkud neobvyklá a působivě zpracovaná diashow, putující po celé České republice a zahraničí, získává veliký ohlas u diváků. Strhující diashow plná barev, tvarů, světla a slunce je promítaná nejmodernější digitální technikou. Manželé Kateřina a Miloš Motani žijící v Rakousku se již řadu let věnují fotografování. Zaměřují se hlavně na oblast pouští a polopouští, na americký a africký kontinent a na celou Evropu. Diashow vás zavede na jihozápad USA. Úchvatné fotografie ze známých i odlehlých částí Kalifornie, Nového Mexika, Arizony a Utahu jsou doprovázeny hudbou inspirovanou indiánským etnikem doposud žijícím na tomto území a českým komentářem Kateřiny Motaniové.
Diashow Tajemství pouště byla jako nejlepší přednáška oceněna cenou cestovatelů Hanzelky a Zikmunda na prosiměřickém festivalu CESTY 2006.
Vstupné 100,-Kč. Předprodej vstupenek v informačním centru a v pokladně kina od 1. 4. 2010.


Středa 14. 4. 2010 od 17 hod.: KOMENTOVANÁ PŘEHLÍDKA 70mm filmů
V rámci dočasného uzavření provozu Kina 70 Dobruška před plánovanou rekonstrukcí si dovolujeme pozvat všechny pamětníky, zvědavce, technické a filmové nadšence, na jedinečné promítání ukázek autentických titulů, a to v provedení 70mm filmu!!!!!!!
Všichni, kteří se rozhodnete využít jedinečné a poslední příležitosti, uvidíte malou přehlídku 70mm filmů, budete mít možnost zavzpomínat na tituly jako např. E. T. Mimozemšťan (USA-1982), My Fair Lady (USA-1964), Tora! Tora! Tora! (USA-1970), Mackenovo zlato (USA-1969). Následovat budou dvě neuvěřitelné filmové lahůdky, jako překvapení na úplný závěr 70 mm produkce v dobrušském kině. Se 70 mm (pro 62mm kamery) filmem se v současnosti setkáte jen výjimečně. Jednu z jeho hlavních výhod, 6 kanálový magnetický prostorový zvuk, vytlačila digitalizace. Zůstaly nevýhody tohoto formátu, především drahá výroba filmů i distribučních kopií a malý počet kin disponujících touto technikou. Jediné kino v České republice, které je schopno tento formát promítnout, je kino Mír 70 Krnov.
Naše mimořádná a ojedinělá filmová produkce je pořádána ve spolupráci s Kinotechnikou Praha, a. s., městem Dobruška a zmíněným kinem Mír z Krnova.
Vstup je zcela zdarma!!!!

Kontakt:

Vladimíra Svobodová
vedoucí organizační složky
v.svobodova@mestodobruska.cz
724878055
494629614


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 3. 2010 11:10
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Kulturní zařízení města Dobrušky (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
organizační složka města Dobrušky sdružující pět kulturních zařízení - městskou knihovnu, informační centrum, vlastivědné muzeum, panoramatické kino, kulturní dům
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.