Luže: Vyžití pro volný čas nabízejí i malá města | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Luže: Vyžití pro volný čas nabízejí i malá města


Luže/Košumberk – Malá města jsou často pro své obyvatele útočištěm pouze na přespání. Veškerý život obyvatel se odehrává ve větších městech poblíž. Jiným směrem se rozhodli jít představitelé města Luže, kteří pro své občany připravili za poslední rok řadu možností pro kulturní vyžití a nabízí tak svým obyvatelům příležitosti, jak trávit volný čas přímo v jejich bydlišti.

„Za poslední roky jsme hodně investovali do našeho hradu, rozšířili jsme expozice, zpřístupnili dosud uzavřené prostory a hrad jsme dovybavili, aby se zde mohly konat různé kulturní akce. Díky tomu se návštěvnost zvedla z 1200 návštěvníků v roce 2010 na neuvěřitelných 7300 v roce 2013. Jsem za to moc rád a doufám, že v letošním roce návštěvnost ještě překonáme,“ raduje se starosta města Luže Radek Zeman.

Město se chopilo také pořádání kulturních akcí. Na hradě pravidelně v létě promítá kino a pořádá divadelní představení. Ve sportovním areálu a na náměstí pořádá různé koncerty a zavedlo tradiční vánoční trhy. Trhy s čerstvými výrobky se letos dále rozšíří do pravidelných dnů během celého roku. Pro seniory během roku pořádá koncerty a setkání.

Oprava sokolovny umožní divadlo i koncerty pro začínající kapely
V místní sokolovně vedení města provedlo velké úpravy za 3 miliony korun. „Udělali jsme zde akustické úpravy, nainstalovali novou jevištní technologii, scénické osvětlení a kvalitní zvukovou aparaturu. Díky tomu můžeme začít realizovat další kulturní program ať už to jsou divadelní představení, koncerty či přednášky, které do teď byly odkázány jen na přízeň počasí,“ vysvětluje Radek Zeman, starosta Luže. Město zároveň přišlo se zajímavým nápadem. Chce podporovat vztah mladých občanů ke kultuře a k aktivnímu využívání volného času. Začalo pořádat ve zrekonstruované sokolovně koncerty začínajících kapel, jakými jsou například skupiny Slepá idea nebo Nekřič. „Tato iniciativa se setkala s velmi pozitivním ohlasem, rozhodně v ní chceme pokračovat dále,“ vysvětluje starosta Zeman.
Město přeje i sportu

Do investic zahrnulo město Luže i stavbu kryté tribuny na fotbalovém stadionu za 800 tisíc korun. Diváci si tribunu chválí, výrazně se zlepšila návštěvnost fotbalových utkání. Fotbalový stadion tak aktuálně pojme 120 diváků.
Kontakt:

Radek Zeman
starosta města
starosta@luze.cz
http://www.luze.cz/
734 607 987
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 4. 2014 11:01
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.