Luže chce zakázat okrádání a klamání seniorů nepoctivými prodejci | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Luže chce zakázat okrádání a klamání seniorů nepoctivými prodejci


Luže/Košumberk – Představitelům města Luže na Chrudimsku již došla trpělivost s nájezdy podomních prodejců, kteří lidem nabízí pod různými záminkami přepisy energií nebo různé předražené zboží. Podomní prodej spojený s klamáním seniorů tak chtějí zakázat. Na dodržování vyhlášky by již brzo mohla dohlížet nově zřízená městská policie, která by pokutovala případné narušitele.

„Týden co týden se na mě obrací několik starých lidí s tím, že podepsali nějakou nevýhodnou a nevypověditelnou smlouvu a co s tím mají dělat. Často tak naletěli různým podomním prodejcům, kteří se pod záminkou kontroly účtu snaží podvodem přepsat energie na jiného poskytovatele,“ popisuje praktiky některých prodejců, kteří se soustředí na seniory, starosta Luže Radek Zeman. Město zaznamenalo řadu stížností od obyvatel, kde je podobní prodejci otravují večer, v neděli nebo svátcích.
Podle starosty Zemana je situace nadále neudržitelná. Drzost podomních prodejců neustále roste. Pokud město nezakročí, tak reálně hrozí, že se řada seniorů bude muset z Luže vystěhovat z důvodu možné uvalení exekuce. „Tomu chceme společnými silami zabránit,“ dodává starosta Zeman.

Škody jdou do statisíců
Starostové měst Luže, Skuteč a Proseč na Chrudimsku se dohodli na zřízení společné městské policie, která by měla razantně zakročit proti zlodějům a narušovatelům pořádku. Města tak reagují na stížnosti občanů, vzrůstající kriminalitu a vandalství, proti kterému chtějí začít bojovat. V Luži nedávno vandalové rozbili například okna tamní kaple a zloději vykradli školku.
„Do našich měst se znovu musí vrátit bezpečí a pořádek, jinak k nám nikdo nebude jezdit. Škody po řádění vandalů a drobných zlodějů již od začátku roku přesáhly sto tisíc korun,“ vyčísluje ztráty starosta Luže Radek Zeman s tím, že náklady na městské strážníky by v závislosti na vzrůstající kriminalitě a zajištění bezpečnosti dětí a občanů byly rozhodně menší, než způsobené škody a neustálý strach.

Luže byla v minulém týdnu opět vykradena
Za minulý týden došlo k dalším vloupáním do podnikatelských prostor. Zloději si dovolují čím dál víc, vloupali se totiž do objektů v nejhustěji osídlených místech uprostřed města.
„Zloději totiž vědí, že Policie ČR nemá dostatečné kapacity, aby dokázala efektivně ohlídat město Luže a okolní obce. S hrůzou nyní očekáváme, kdy přijdou na řadu vloupání do soukromých objektů a ohrožení občanů na životě,“ uzavírá starosta Luže Radek Zeman.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 5. 2013 16:08
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.