Ložiska SKF od společnosti Arkov | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ložiska SKF od společnosti Arkov


Společnost SKF je největší světový dodavatel výrobků, řešení a servisu na trhu valivých ložisek a těsnění. SKF je také jednou z předních firem působících v oblasti lineárních produktů, ložisek a servisu obráběcích strojů a je již tradičním výrobcem ložiskové oceli.

Společnost SKF byla založena v roce 1907 švédským inženýrem jménem Sven Wingquist. Wingquist tehdy chtěl především uvést na trh dvouřadé kuličkové naklápěcí ložisko, které vynalezl. Firma se rozvíjela velmi rychle a již od roku 1914 byla zastoupena ve 27 zemích. Další převratné vynálezy, jako např. válečkové ložisko vyvinuté v SKF Norma, Canstatt, soudečkové ložisko a metoda tlakového oleje upevnily pozici firmy a napomohly ke stále větší vážnosti. Velmi brzy se zjistilo, že kvalita valivých ložisek závisí ve velké míře na čistotě materiálu. Proto SKF získala v roce 1916 huť Hofors Bruk, aby tak mohla ovlivňovat potřebnou kvalitu materiálu. V Československu vznikla v roce 1919 firma Kuličková ložiska SKF s.r.o. jako prodejní zastoupení.

Široká nabídka ložisek, těsnění, řetězů

Společnost Arkov již od roku 1992 patří mezi největší dodavatele strojních součástí v ČR. Cílem je nejen flexibilně poskytnout široký sortiment strojních součástí pro průmysl z jednoho místa s pomocí nadstandardních logistických služeb, ale i nabídnout vyšší přidanou hodnotu v podobě vlastních servisních služeb.
Arkov se zaměřuje na několik oblastí především ložiska, řetězy, těsnění, spojovací materiál, pohonné systémy, hydraulické, pneumatické systémy a komponenty.

Ložiska SKF

ARKOV je autorizovaný distributor a oficiální zástupce renomovaných světových i tuzemských výrobců ložisek. Jako certifikovaný prodejce zabezpečujeme velkoobchodní i maloobchodní prodej ložisek SKF, ZKL, KINEX, TIMKEN, INA, FAG.
Kontakt:

Miroslav Stříška
striska@skymedia.cz
http://www.arkov.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 9. 2011 18:17
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: SkyMedia (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.