Línek: Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Línek: Ve společnosti se málo mluví o přínosu lidí s postižením


Pardubice – Pardubický kraj se chce více zaměřit na prezentaci přínosu lidí se zdravotním postižením a bojovat proti jejich diskriminaci. To byl i jeden ze závěrů nedávno proběhnuvší konference Rovná práva pro všechny, která se konala v prostorách kraje.

„Ve společnosti se málo mluví o přínosu osob se zdravotním postižením, proto často z nich často máme strach. To bychom chtěli v příštích měsících změnit,“ říká náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, který se chystá téma aktivní pomoci lidem s postižením otevírat například při svých cestách po kraji. „Hodně věcí se nám již podařilo změnit, ale ještě pořád máme co zlepšovat,“ dodal náměstek Línek.

Konference pomohla se zvýšením informovanosti

„Konference nám velmi pomohla se zvýšením informovanosti o rovnosti práv handicapovaných lidí. Lidé se tak na konkrétních příkladech dozvěděli, jaké jednání lze považovat za diskriminaci a na jaké instituce se v souvislosti s ochranou svých práv mohou obracet. Pomoc při získávání informací včetně právní pomoci jim můžeme poskytnout přímo v naší poradně v Pardubicích,“ zhodnotila praktický přínos konference krajská koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením Radka Konečná.
„Je nutné ve společnosti vytvořit takové klima, aby se lidé s postižením nebáli o svých problémech a potřebách hovořit,“ připomíná Radka Konečná.

Pardubický kraj se zabývá otázkami souvisejícími s životem lidí se zdravotním postižením dlouhodobě. V prosinci minulého roku byl přijat v pořadí již druhý plán vyrovnávání příležitostí na období 2012 – 2015, na jehož přípravě se mimo jiné významně podílela Pardubická krajská rada osob se zdravotním postižením.
Kontakt:

Ing. Roman Línek
1. náměstek hejtmana Pardubického kraje
roman.linek@pardubickykraj.cz
466 026 119


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 6. 2012 13:15
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.