Línek: Kraj stárne, je potřeba nalákat mladé lidi | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Línek: Kraj stárne, je potřeba nalákat mladé lidi


Pardubice - Pardubický kraj se potýká s velkými demografickými změnami. Podle výsledků sčítání z roku 2011 v kraji přibylo lidí nad šedesát pět let a naopak vlivem nízké porodnosti poklesl podíl obyvatel mladších čtrnácti let.

„Pozitivním zjištěním je, že díky zlepšení kvality zdravotní péče a změnám ve způsobu života se lidé dožívají mnohem vyššího věku než dříve. Na druhou stranu se jasně rýsuje potřeba investovat více peněz do péče o tuto věkovou skupinu a nastává také nutnost zvrátit neblahý demografický trend,“ říká první náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek.

Starší přečíslili mladé
„Naší prioritou je ekonomicky stabilizovat zařízení pečující o seniory, proto finančně podporujeme i ta zařízení, jejichž zřizovateli jsou obce nebo neziskové organizace. Zásadní je však pro nás vytvoření a podpora takové sítě sociálních služeb, aby využívání ústavních pobytových zařízení bylo až ve skutečně nezbytných případech,“ dodává k otázce řešení růstu počtu seniorů krajský radní pro sociální věci Jiří Brýdl.
V regionu nyní díky celosvětovým demografickým změnám početně převažují senioři starší šedesát pěti let nad dětmi do patnácti let. O změnu nepříznivého vývoje se kraj pokouší svojí podporou rodin s dětmi.
„Pardubický kraj dělá řadu pozitivních kroků v souvislosti s podporou rodin. Již několik let funguje projekt rodinných pasů, podporujeme mateřská centra a v neposlední řadě se podílíme na kampani Společnost přátelská rodině. Pardubický kraj musí do budoucna zůstat místem atraktivním pro mladé rodiny,“ uzavírá Línek.
Kontakt:

Ing. Roman Línek
1. náměstek hejtmana Pardubického kraje
roman.linek@pardubickykraj.cz
http://www.sluzby-pardubickykraj.cz/
466 026 119
466 026 119


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 8. 2012 13:11
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.