Lidovci se spojí v boji proti střídání času s bavorskou CSU | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci se spojí v boji proti střídání času s bavorskou CSU


STÁHNOUT CAS.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové/Praha – KDU-ČSL má za jednu ze svých priorit pro evropské volby zrušení střídání časů a ve svém úsilí není strana osamocená. Pro zrušení střídání časů se vyslovila také bavorská ministryně hospodářství za CSU Ilse Aigner, která zorganizovala online petici za zavedení jednoho času.

„Abychom dokázali věc v Evropském parlamentu prosadit, musíme hledat spojence napříč politickým spektrem, a to i v dalších zemích Evropské unie. Jsme rádi, že ve svém úsilí nebudeme osamoceni. Nyní už víme, že můžeme počítat i s podporou od člověka z bavorské CSU, která je také součástí Evropské lidové strany,“ říká třetí na kandidátce KDU-ČSL do Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský. Ten společně se senátorem Petrem Šilarem patří k iniciátorům iniciativy For Only One Time.

Letní čas nepřináší očekávané úspory
KDU-ČSL dlouhodobě upozorňuje na to, že změna času nejenže nepřináší očekávanou úsporu energie, ale naopak má za následek řadu negativních dopadů na ekonomiku a také mnohé zdravotní potíže. Podobně zdůvodňuje své postoje i Ilse Aigner.
„Ekonomice vznikají vlivem změny času zbytečné výdaje spojené s plánováním směn nebo jízdními řády. S měnícím se rytmem se musí vyrovnávat také hospodářská zvířata. Protože se očekávaný efekt úspory energie nedostavil, jsem zastáncem toho, abychom se změny času zřekli,“ uvádí bavorská ministryně ve svém prohlášení.
„Opakované otevírání tématu na půdě Evropského parlamentu i petice Ilse Aigner rozhodně mohou přispět k prosazení této věci. Dnes samozřejmě ještě nemůžeme vědět, jaké bude složení Evropské komise v následujícím období. Nicméně pokud bude příznivé, tak je reálné, aby došlo do pěti let ke zrušení střídání časů,“ popisuje plán na prosazení jednoho času Zdechovský.
Daniel Rejman
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 4. 2014 10:41
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.