Lidovci lákají mladší voliče provokativní kampaní | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci lákají mladší voliče provokativní kampaní


Hradec Králové / Praha – KDU-ČSL se ve své kampani do evropských voleb snaží oslovit i mladší voliče, kteří zatím stáli spíše stranou jejího zájmu. Přiblížit se jim chtějí hned několika způsoby. Křesťanští demokraté se mohou pochlubit jedním z nejnižších věkových průměrů kandidátů v porovnání s ostatními stranami ucházejícími se o křesla v Evropském parlamentu. Cestu k nejmladším mladším voličům si chce najít i formou své kampaně.

„V hojné míře využíváme sociální sítě, především facebook a hlavně se snažíme brát kampaň s nadhledem. Vždyť každý politik by si měl umět udělat si legraci i sám ze sebe,“ říká třetí v pořadí na lidovecké kandidátce do Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský. „Vymýšlíme a přidáváme různé vtipné obrázky a videa. Tím se snažíme naklonit hlavně ty mladší a dát najevo, že jim rozumíme a stojíme o jejich podporu. Mladí voliči jsou budoucností každé strany,“ dodává kandidát Zdechovský.

Mladí lidé rozhodnou podle politologů volební kampaň
„Bereme to jako obrovskou výzvu. Pokoušíme se otevřít voličské skupině, která se o politiku moc nezajímá, a KDU-ČSL si dlouho nevěděla rady s tím, jak jí oslovit. Nebude to snadné, ale věříme, že naše práce nakonec bude mít úspěch,“ dodává šestadvacetiletý Jihočech Šimon Heller, který obsadil třinácté místo kandidátky.
„Zacílení na mladší voliče určitě vítám a vnímám jej jako krok správným směrem. Ostatně KDU-ČSL ani nic jiného nezbývá. Nemůže už spoléhat na své tradiční příznivce a logicky se tedy musí otevřít i ostatním voličským skupinám. Je vidět, že strana se postupně mění, což je patrné i z většího počtu třicátníků na kandidátce. Nápaditá kampaň dokáže u nejmladších voličů vzbudit zájem o politické dění, což také hodnotím velmi pozitivně,“ říká politolog Daniel Rejman.
Gabriela Vaňková
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 5. 2014 15:56
Kategorie: Politika
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.