Lidé z celé republiky půjdou do Číhoště uctít památku umučeného Toufara | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidé z celé republiky půjdou do Číhoště uctít památku umučeného Toufara


Číhošť – V neděli 23. Února se uskuteční druhá pouť do Číhoště k uctění památky umučení kandidáta blahoslavení P. Josefa Toufara, kterou vloni začali pořádat Mladí lidovci ve spolupráci s Nadačním fondem číhošťského kostela.

Pouť začne v 8:30 poutním pochodem do Číhoště z parku Josefa Toufara v Ledči nad Sázavou (před kostelem sv. Petra a Pavla). V 11:00 oslaví poutníci Mši svatou v Číhošti s místním duchovním správcem P. Markem Šavlem Opraem. Poutníci mohou poté poobědvat v místním hostinci a navštívit střed České republiky, který se v obci Číhošť nachází.
Následovat bude od 13:30 prohlídka obce a Toufarovy fary „Po stopách P. Toufara“. Průvodcem poutníkům bude autor Toufarovy biografie „Jako bychom dnes zemřít měli“ a vysočinský básník Miloš Doležal. Dobové a vzpomínkové texty přednese herečka Jana Franková.
Od 14:30 se poutníci mohou spolu s Mladými lidovci na Toufarově faře zúčastnit besedy „V Toufarových šlépějích“ s Mgr. Milošem Doležalem a převorem Želivského kláštera historikem P. PhDr. Jindřichem Zdeňkem Charouzem Opraem., Th.D. o osudech církve v 50. Letech 20. Století.
Nadační fond kostela Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti pak na 16:30 připravil benefiční koncert v nedaleké Světlé nad Sázavou, na kterém vystoupí varhanní mistr a skladatel Prof. Jaroslav Vodrážka a Dětský sbor při chrámu Páně Klášterec nad Orlicí, který přednese části Vodrážkovy Dětské vánoční Mše svaté a jeho Alžbětinskou serenádu. Dobrovolné vstupné z koncertu bude použito na opravy kostela v Číhošti.


Kontakt: Jan Zasadil, hlavní pořadatel, tel. 605 883 717, zasadil.jan(a)gmail.com
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 2. 2014 16:16
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.