Lidé na jižní Moravě loni spořili na penzi o 22 % více než je průměr v ČR | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidé na jižní Moravě loni spořili na penzi o 22 % více než je průměr v ČR


Lidé na jižní Moravě si průměrně loni spořili na penzi 944 Kč měsíčně. Tato částka je o 174 Kč vyšší oproti celostátní průměrné hodnotě úložek na penzijní připojištění klientů Rentia, divize AWD ČR. Vyplývá to z aktuálních statistik za uplynulý rok 2011. Průměrný věk lidí, kteří si na jižní Moravě spoří na penzi, je 37 let. Je to o 3 roky méně, než činí republikový průměr.

Podle statistik Rentia, která se zabývá finančním poradenstvím v oblasti zabezpečení penze, je v regionu jižní Moravy průměrný věk klientů spořících na penzi 37 let. V rámci celé ČR jde o nejnižší hodnotu, průměrný věk klientů Rentia zde činí 40 let. Roste zde také průměrná měsíční úložka. Zatímco v roce 2010 si Jihomoravané spořili průměrně 670 Kč, loni si ukládali již 944 Kč.

„Mladší lidé, zvláště ti s vyšším vzděláním, zabezpečení na stáří nepodceňují. Začínají si spořit ihned, jakmile nastoupí do zaměstnání. O zajištění na stáří se však začíná intenzivně zajímat i starší generace,“ sdělil Martin Hajn, regionální ředitel divize Rentia. „Lidé si totiž stále více uvědomují potřebu zabezpečení na období důchodu. Spořenou částku proto postupně navyšují a aktivně se tak připravují na penzijní reformu, která vypukne v roce 2013,“ doplnil Hajn.

Klienti Rentia si v České republice průměrně spoří na penzi 770 Kč měsíčně. Nejvyšší částku si lidé ukládají v Praze a Středočeském kraji, kde se průměrná měsíční úložka pohybuje okolo 1 100 Kč, naopak nejmenší měsíční úložky klientů zaznamenala Rentia v severních Čechách a na severní Moravě. Zde si lidé měsíčně ukládají 520 Kč.

Podle statistik Ministerstva financí ČR si lidé za první tři kvartály loňského roku v rámci penzijního připojištění spořili průměrně 429 Kč. I přes regionální rozdíly si tedy klienti Rentia měsíčně ukládají na penzi vyšší částky, než je celorepublikový průměr všech penzijních fondů. „Regionální rozdíly v našich statistikách odráží životní úroveň a výši průměrných příjmů v daných oblastech. Naši klienti si ale většinou uvědomují nutnost pravidelného spoření na penzi a ukládají si vyšší částky, než je zatím v České republice zvykem,“ uvedl Kamil Durčák, produktový manažer Rentia. „Lidé by si po celý produktivní věk měli na penzi odkládat zhruba 10 % svých příjmů,“ dodal.
Kontakt:

Petr Lesenský
LESENSKY.CZ
info@lesensky.cz
www.lesensky.cz
+420 777 942 701


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 1. 2012 23:20
Kategorie: Finance
Název zdroje: Petr Lesenský (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tým odborníků specializujících se na PR, média a marketing.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.