Levný dovoz cibule a zelí z Polska ničí zemědělce na Královéhradecku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Levný dovoz cibule a zelí z Polska ničí zemědělce na Královéhradecku


Hradec Králové – Levný dovoz cibule, zelí a brambor z Polska ničí české zemědělce. Ti nejsou schopni konkurovat nízkým dovozovým cenám. Hrozí tak, že stovky tun zeleniny budou muset letos zaorat.

„Letos byl dobrý rok, urodilo se hodně brambor, zelí i cibule. Zeleninu prodáváme přímo ze dvora, každý si může vybrat podle svého. Bohužel letos nás válcují levné dovozy. Lidé raději zaplatí o dvě koruny méně. Jenže si neuvědomují, že když si koupí zeleninu od českých zemědělců, přesně znají původ,“ upozorňuje soukromý zemědělce David Smetana a zároveň tak shrnuje současný stav zemědělců v celých východních Čechách.

Zemědělci vyzývají: Pomozte nám přežít
Zemědělci proto vyzývají spotřebitele, aby kupovali zeleninu české produkce a pomohli tak českým zemědělcům doslova přežít. „Letos jsme vypěstovali nový druh cibule. Jedná se o špičatou cibuli, která má delší trvanlivost, lépe se krájí a velmi dobře chutná,“ popisuje Smetana a dodává, že cibuli i krouhané zelí si mohou lidé vybrat přímo ze dvora.
Profese zemědělce je v současné době ohrožena. Zemědělci stárnou a mladých nepřibývá, protože se bojí přesně toho, co nastalo právě nyní. „Celý rok se staráme o pole, pečujeme o kvalitu přírody a českým zákazníkům pak nabízíme kvalitní a poctivou zeleninu,“ říká Smetana a zároveň vyzývá české spotřebitele v celé České republice, aby dali přednost českým zemědělcům před levnými dovozy ze zahraničí.
Zemědělský patriotismus funguje velmi silně ve Francii. Lidé kupují regionální produkty, protože ví, že tím podporují místní zemědělce. A čeští zemědělci vyzývají k tomu stejnému české spotřebitele.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 10. 2011 10:04
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.