Let's Dance Prague International Festival začíná | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Let's Dance Prague International Festival začíná


„Už je to tady!“ Klišé dokonale vystihující situaci, která právě nastala. Uplynul rok. Týdny a měsíce příprav jsou za námi a před námi jsou čtyři pestré dny nabité tancem. Šestý rok po sobě přichází období, které bychom dnes již mohli nazvat svátkem tance. Let´s Dance Prague International Festival 2011 začíná!

Zahraniční hosté Nour a Yasser Al Swery, Wael Mansour, Sunny Singh i Amparo Núnez právě přilétají do Prahy, aby předali své světoznámé umění všem tanečním nadšencům na seminářích, nebo je alespoň potěšili svou přítomností na doprovodných akcích festivalu. Především tedy na velkolepé sobotní show Gala Oriental, kde mimo jiné vystoupí také výherci páteční soutěže profesionálů v orientálním tanci. Poprvé se zde představí profesionální tanečník a choreograf indických bollywoodských filmů, Sunny Singh.
Sólisté i taneční skupiny přihlášené do soutěže profesionálů už jistě s napětím čekají na páteční večer, kdy se představí návštěvníkům divadla ABC a především také odborné porotě složené z hvězd festivalu, věhlasných jmen ve světě orientálního tance. V porotě zasedne Nour, Yasser Al Swery a Wael Mansour. Kdo zaujme svým tanečním projevem a získá pohár festivalu? To se dozvíme zanedlouho…
Další dvě soutěže doprovázející Let´s Dance Prague International Festival už ale své vítěze mají. Více než dva měsíce mohli do videosoutěže amatérští i profesionální tanečníci posílat svá taneční videa, která byla hodnocena hlasy diváků i odbornou porotou. 2863 diváckých hlasů bylo rozděleno mezi 83 videoklipů. S těmi vítěznými se potkáte na festivalu podobně jako s nejlepšími fotografiemi z fotosoutěže. Z 38 fotografií vybírala porota devět nejlepších (přihlédla také k diváckému hlasování) a právě tyto fotografie si můžete prohlédnout v Centru Tance na Václavském náměstí společně s výstavou Marcely Honsové „Tváře Orientu“.
Nejdéle si budeme muset počkat na vítěze soutěžní přehlídky ve flirt dance. Soutěžní klání v tomto svůdném tanci bude hostit divadlo ABC v neděli odpoledne. Návštěva některého z mnoha seminářů nebo relaxace v zahradě Slovanského domu při Otevřené taneční scéně v sobotu odpoledne - to jsou aktivity, které vám jistě pomohou čekání na nedělní program zkrátit.
Orientální tanec, bollywood, flamenco, africký tanec, samba, flirt dance, zumba, moderní tanec, pilates, jóga, port de bras, tribal dance, tanec pro děti a cvičení pro seniory… Výstava fotografií „Tváře Orientu“, soutěž profesionálů v orientálním tanci, Otevřená taneční scéna, Bazaar, show Gala Oriental, soutěžní přehlídka ve flirt dance a závěrečná zumba párty - takový bude šestý ročník Let´s Dance Prague International Festivalu!
Kontakt:

Ing. Lucie Matalová
PR manažer
luciem@allstar.cz
www.allstar.cz
774945361


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 7. 2011 11:45
Kategorie: Zábava
Název zdroje: Allstar Group (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost provozující síť tanečních škol Centrum Tance a pořádající taneční akce a festivaly např. Let´s dance Prague International Festival, Dance of Love, taneční soutěž MISS ORIENT a přehlídku Orient show.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.