Lenovo se pochlubí dvěma novými módními ultrapřenosnými notebooky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lenovo se pochlubí dvěma novými módními ultrapřenosnými notebooky


Společnost Lenovo přináší do módního světa dva nové luxusní modely – Ultrabook™ IdeaPad U300s a notebook IdeaPad U400. Díky spojení haute couture a špičkové technologie jsou tyto notebooky určené pro módně smýšlející spotřebitele, kteří požadují produkt, jenž je nejen stylový, ale zároveň i výkonný – tedy pro jednotlivce, kteří berou techniku a módu vážně.

„Nová řada notebooků IdeaPad U od společnosti Lenovo nabízí lidem, kterým záleží na stylu, vše, co potřebují, navíc ve štíhlém, mobilním a velmi elegantním balení,“ říká Pavel Janich ze společnosti Lenovo. „Notebooky IdeaPad U300s a IdeaPad U400 jsou ideálním luxusním příslušenstvím pro tuto sezónu. Nabízejí kombinaci produktivity a zábavy v jednom stylovém zařízení.“
Ultrabook™ IdeaPad U300s
Nápadně štíhlý Ultrabook™ IdeaPad U300s, vyvinutý ve spolupráci se společností Intel, je unikátní stroj pro spotřebitele, kteří ocení styl i rychlou odezvu. Je vybavený druhou generací procesoru Intel Core i5 s technologií Intel Turbo Boost 2.0 a startuje již za 10 sekund díky technologii Enhanced Experience 2.0 RapidDrive SSD. Ultrabook™ IdeaPad U300s je vždy připraven k akci, ať už je před ním jakýkoliv úkol. Má 13,3palcový ultra štíhlý širokoúhlý HD displej, 4 GB DDR3 paměti a až 256 GB SSD.
Pro konstrukci elegantního a lehkého notebooku s váhou pod kilogram a půl a tloušťkou necelých 15 milimetrů byl zvolen jednodílný hliníkový plášť. K dispozici je v provedení Graphite Grey, přičemž tato moderní barva byla aplikována elektrolytickým procesem na pískovaný povrch pro vytvoření dokonalého nátěru odolného proti poškrábání.
K dalším inteligentním technologiím patří prodyšná klávesnice (Breathable Keyboard), jediná svého druhu, a technologie Intel Advanced Cooling umožňující proudění vzduchu dovnitř klávesnicí a ven po stranách a zadními panty. Tato konstrukce odstraňuje potřebu větracích otvorů na spodní straně notebooku a je tak ideální pro dlouhodobé používání na klíně nebo dokonce na polštáři.
Navzdory svému ultratenkému designu umožňuje Ultrabook™ IdeaPad U300s s Lenovo baterií s dlouhou životností (Long Life Battery) až 8 hodin tvůrčího využití nebo neuvěřitelných 30 dní v pohotovostním režimu. S funkcí Lenovo RapidCharge lze jeho baterii nabít na 50 % kapacity za pouhých 30 minut.
Notebook dále nabízí Bluetooth, vysokorychlostní Wi-Fi 802.11n, konektory USB 2.0 a USB 3.0 a HDMI, stejně jako integrovanou 1,3megapixelovou (720p HD) webovou kameru.
Ultrapřenosný notebook IdeaPad U400
IdeaPad U400 je ztělesněním stylového, ultraštíhlého notebooku s inteligentními technologiemi, které umožňují spotřebitelům zvládnout pohodlněji více práce. Notebook IdeaPad U400 je dodáván s druhou generací procesorů Intel Core a startuje za méně než 17 vteřin díky volitelné technologii RapidDrive SSD. U400 má 14palcový HD displej a 1GB grafiku AMD Radeon HD6470M, může být vybaven až 8 GB paměti DDR3, až 1 TB HDD pro ukládání dat a až 256GB SSD. U400 má také integrovanou štěrbinovou mechaniku DVD-RW.
Baterie s dlouhou životností vydrží u U400 až sedm hodin produktivní práce. Model je vybaven stejnou technologií prodyšné klávesnice, jako má Ultrabook™ IdeaPad U300s.
Spousta zábavy
Ultrabook™ IdeaPad U300s a IdeaPad U400 jsou vybaveny podporou HD grafiky, výstupem HDMI a integrovanými stereo reproduktory s technologií SRS Premium Surround Sound pro dokonalý zvukový zážitek, například při sledování DVD s filmem „Ďábel nosí Pradu“, při on-line streamování nejnovější módní přehlídky Mary Ma nebo při poslechu Beyonce. S technologií Intel Wireless Display (WiDi) integrovanou v Ultrabook™ IdeaPad U300s nebo ultrapřenosném notebooku IdeaPad U400 si můžete navíc bezdrátově přenést obsah z počítače na obrazovku vašeho plazmového nebo LCD televizoru.
Ceny a dostupnost
Oba modely budou k dispozici na našem trhu v průběhu listopadu za cenu od 16 999 Kč bez DPH.
Kontakt:

Lenka Karlíková
karlikova@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 11. 2011 10:49
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Lenovo (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
O společnosti Lenovo
Lenovo je druhý největší výrobce počítačů, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky a netbooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i all-in-one počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.
Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.