Lenovo přináší tři nové monitory ThinkVision zvyšující produktivitu firmy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lenovo přináší tři nové monitory ThinkVision zvyšující produktivitu firmy


Jedenáct monitorů Lenovo ThinkVision bylo certifikováno v UL Environment Rating jako Gold

Společnost Lenovo oznámila, že jedenáct monitorů ThinkVision bylo ohodnoceno jako Gold v programu UL Environment’s Sustainable Product Certification (SPC) pro jejich ekologické vlastnosti, díky čemuž se společnost Lenovo stala počítačovým výrobcem s nejširším portfoliem produktů s označením UL Environment Gold. Mezi tyto produkty patří i monitory ThinkVision LT1952, LT2252p a LT2452p, které byly nově uvedeny na trh. Tyto monitory s LED podsvícením splňují standardy udržitelnosti, navíc poskytují profesionálům ze světa byznysu kvalitní vizuální zážitek díky vysokému rozlišení, široké nabídce portů a nastavitelným stojanům.
„Trio našich nejnovějších monitorů nabízí překvapivě ostrý a jasný obraz v uživatelsky příjemném designu při zachování mimořádné energetické účinnosti,“ říká Jaroslav Rakušan, Think 4P/Distribution Manager ze společnosti Lenovo.
Zvyšování standardů v oblasti udržitelnosti
UL Environment SPC Gold certifikace znamená, že výrobek splnil podmínky pro nejpřísnější a nejprestižnější ze tří úrovní shody se standardem udržitelnosti pro notebooky IEEE 1680.1. UL Environment testovalo hodnocené monitory ThinkVision na několik specifikací pro redukci nebo eliminaci ekologicky citlivých materiálů ve výrobku a v jeho obalu, pro úsporu energie, management konce životního cyklu a chování výrobce k životnímu prostředí. Monitory ThinkVision LT1952p a LT2252p používají až 85 procent recyklovaného materiálu a plní požadavky Energy Star 5.0 na nízkou spotřebu energie v pohotovostním režimu. Monitory ThinkVision jsou dodávány v obalech z recyklovaných materiálů, které jsou dále recyklovatelné.
Pro zjištění souladu se standardem udržitelnosti IEEE 1680 UL Environment hodnotilo dokumentaci a záznamy k produktu, fyzicky zkoumalo vzorky výrobků, nezávisle testovalo produkty, aby splňovaly požadavky programu ENERGY STAR, a provádělo audity na místě výrobních zařízení. K dalším produktům hodnoceným jako UL Environment Gold patří notebooky ThinkPad X1 a T420 a monitory ThinkVision L1951p, L2250p, LT1421 a L197w.
„Nacházíme se v době zvýšeného zájmu o ekologické produkty, některé ekologické nároky trhu jsou ale více než přehnané“ řekl Stephen H. Wenc, prezident UL Environment. „Testování nezávislou třetí stranou, jako je UL Environment, a ověření správnosti environmentálních tvrzení má významný vliv na zvyšování důvěry spotřebitelů. Společnost Lenovo zaujala vedoucí postavení tím, že má mezi všemi výrobci PC takto certifikovaných výrobků nejvíce.“
Monitory ThinkVision LT1952p, LT2252p a LT2452p splňují i další ekologické certifikace. Jsou certifikované jako TCO Edge 1.1, splňují požadavky na Energy Star 5.0 a jsou hodnocené jako EPEAT Gold.
Zvyšování produktivity firmy
Nové monitory ThinkVision jsou určené pro široké spektrum uživatelů. Základní 19palcový model ThinkVision LT1952p nabízí rozlišení 1440×900, kontrast 1000:1 a pozorovací úhel až 170°/160°. 22palcový monitor ThinkVision LT2252p má rozlišení 1680×1050, zatímco prémiový 24palcový monitor ThinkVision LT2452p disponuje rozlišením 1920×1200, širokou obrazovkou IPS s pozorovacím úhlem až 178°/178° a čtyřmi USB porty pro připojení k USB zařízení. Monitory lze také snadno naklánět, otáčet a zvedat, takže uživatelé s nimi mohou pohodlně pracovat.
Ceny a dostupnost
Nové monitory budou na našem trhu dostupné od konce října 2011. Model ThinkVision LT1952p bude k dispozici za cenu od 2590 Kč bez DPH, ThinkVision LT2252p za cenu od 3490 Kč bez DPH a ThinkVision LT2452p za cenu od 5690 Kč bez DPH.
Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.
Kontakt:

Lenka Karlíková
karlikova@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 10. 2011 13:45
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Lenovo (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
O společnosti Lenovo
Lenovo je třetí největší výrobce počítačů, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky a netbooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i all-in-one počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz. Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.