Lenovo oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální kvartál 2011/12 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lenovo oznamuje finanční výsledky za třetí fiskální kvartál 2011/12


• Rekordní čtvrtletní příjmy dosáhly 8,4 miliardy USD • Zisk před zdaněním dosáhl 192 miliónů USD • Nejvyšší podíl celosvětově na trhu 14 % • Nejvyšší podíl na trhu v Číně 35,3 % • Zisk na akcii činí 1,5 US centů

Praha, 9. února 2012 – Lenovo dnes oznámilo finanční výsledky za třetí fiskální kvartál, který skončil 31. prosince 2011, a ve kterém společnost dosáhla rekordních čtvrtletních tržeb, zisku před zdaněním a podílu na trhu. Jedná se již o 11 kvartál za sebou, kdy Lenovo rostlo rychleji než celý počítačový průmysl, a o devátý kvartál v řadě, kdy společnost rostla nejrychleji mezi top 4 dodavateli počítačů. Nejnovější výsledky ukazují vyvážený růst ve všech regionech, segmentech i produktových liniích. Ve třetím čtvrtletí Lenovo zaznamenalo nejvyšší podíl na trhu 14 procent a nejvyšší podíl na trhu v Číně 35,3 procenta, což je meziroční nárůst o 3,7 a 3,1 bodů.

V průběhu třetího fiskálního kvartálu společnosti Lenovo vzrostl zisk před zdaněním o 59 % na rekordních 192 miliónů USD.

Hrubý zisk společnosti ve třetím čtvrtletí vzrostl meziročně o 47 procent na 954 miliónů dolarů s hrubou marží 11,4 procent. Provozní zisk byl 193 miliónů USD, zisk připadající na akcionáře vzrostl meziročně o 54 % na 153 miliónů USD.

Díky strategii „Protect and Attack“ Lenovo dosáhlo v loňském kvartálu rekordních prodejů 8,4 miliardy USD, což představuje 44procentní meziroční nárůst. Zatímco počítačový průmysl zůstal na stejné úrovni, objem Lenovo dodávek vzrostl o 37 % a překonal tržní trendy v Číně, na rozvíjejících se a vyspělých trzích.

Minulý měsíc se Lenovo účastnilo veletrhu CES v Las Vegas, kde společnost představila inovativní produkty, jako IdeaPad Yoga, první notebook s vícerežimovým 360°designem, který umožňuje složení nebo úplné překlopení displeje, IdeaCentre A720, nejtenčí 27palcový All-in-One počítač na trhu, K91 chytrou televizi nebo vizi společnosti pro osobní Lenovo Cloud. Lenovo získalo na této show celkem 23 ocenění.

Původní tisková zpráva je v úplném znění k dispozici na adrese: http://news.lenovo.com/article_display.cfm?article_id=1565

O společnosti Lenovo
Lenovo je druhý největší výrobce počítačů, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky a netbooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i all-in-one počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.

Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.


Kontakt pro média:
Lenka Karlíková
Fleishman-Hillard
Tel.: 224 232 650
E-mail: karlikova@fleishman.com
Kontakt:

Lenka Karlíková
Senior Account Manager
karlikova@fleishman.com
fleishman.cz
224232650


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 2. 2012 7:51
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Fleishman Hillard Prague (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.