Lenovo na křídlech | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lenovo na křídlech


První český pilot světové série Red Bull Air Race, člen reprezentace České republiky v letecké akrobacii a vojenský pilot Martin Šonka využívá při svých cestách po Čechách i po zahraničí notebook Lenovo ThinkPad Edge E420s. Vzhledem k Martinovu povolání je pro něj klíčová maximální spolehlivost veškeré techniky, což platí i pro notebook. ThinkPad Edge E420s navíc kromě práce poslouží i pro příjemné odreagování.

Létání vyžaduje zejména důkladnou přípravu, a to nejen co se týče kontroly stroje, na kterém Martin létá, ale i při plánování trati letu, letového plánu nebo rozvržení sekvencí akrobatických prvků pro letecké přehlídky i soutěžní lety. Právě při této činnosti pomáhá Martinovi notebook ThinkPad Edge, na kterém má nainstalované aplikace pro předletovou přípravu. Její součástí je samozřejmě i monitoring aktuálního stavu počasí. Po jednotlivých akrobatických sestavách pak probíhá analýza HD videozáznamů ze země i z letounu, přičemž některé záznamy spolu s fotografiemi poté Martin umísťuje na svůj blog.
Při akrobatickém létání záleží na schopnostech pilota, který musí plně důvěřovat svému letadlu. Proto je velmi důležité správně diagnostikovat stav stroje, což zahrnuje například sledování teploty všech válců, teploty plynů ve válci i výfukové soustavě nebo tlaku ve válcích. Výkonný notebook Martinovi pomáhá s vyhodnocováním množství dat získaných během kontroly na zemi i v průběhu letu. Mimo jiné se i zjišťuje, jestli nebyly překročeny motorové limity, nebo zda je možné provést optimalizaci konstrukce kabiny letadla.
„Notebook Lenovo ThinkPad Edge mi pomáhá při přípravě na leteckých dnech s akrobatickou skupinou Flying Bulls i při jiných akcích. Jeho provedení, výkon i funkce mi umožňují naplno a bez jakýchkoli problémů být kdekoli neustále v obraze. Rychle a jednoduše zjistím, jaké jsou meteorologické podmínky, naplánuji si trať a zkontroluji stav letadla, což je pro pilota nutnost,“ říká Martin Šonka.
Martin je od roku 2005 členem reprezentace České republiky v letecké akrobacii v kategorii Unlimited, kde v letošním roce létá s letadlem Extra 300 SR. Tato disciplína je pro návštěvníky leteckých dnů jednou z nejatraktivnějších, patří ale také k velmi náročným. Martin však i v letošním roce potvrdil pozici české jedničky.
Lenovo ThinkPad Edge E420s je součástí prémiové řady Edge plus, která se může pochlubit propracovaným designem, špičkovými technologiemi a dalšími funkcemi rozšiřující možnosti jeho využití. Ohromující displej, přepracovaný vzhled víka displeje s příjemným měkčeným povrchem, tenké odolné tělo a kovové prvky odlišují tento notebook od řady jiných.
Kontakt:

Lenka Karlíková
karlikova@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 8. 2011 10:36
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Lenovo (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
O společnosti Lenovo
Lenovo je čtvrtý největší výrobce počítačů, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky a netbooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i all-in-one počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz. Pro nejnovější informace o Lenovo news se zaregistrujte na RSS kanály společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.