Lenovo mezi pěti nejznámějšími značkami | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lenovo mezi pěti nejznámějšími značkami


Praha, 15. března 2012 – Lenovo se zařadilo mezi 5 značek výrobců notebooků a počítačů, které si zákazníci v České republice nejčastěji spontánně vybaví. Podle průzkumu o značce, který proběhl v lednu letošního roku, celkové povědomí o značce Lenovo mezi českými zákazníky dosahuje téměř 70 %. Znalost značky Lenovo roste kontinuálně od konce roku 2009, kdy společnost uvedla na český trh řadu notebooků IdeaPad určenou pro spotřebitele.

„Po uvedení řady IdeaPad jsme se zaměřili primárně na oslovení tzv. „net-generation“, tedy studentů a mladé online generace, kteří jsou otevřeni novým značkám. V roce 2010 došlo k rychlému nárůstu znalosti značky Lenovo u mladších respondentů ve věku 15 - 26 let na 73 %, mezi muži ve věku 15 - 26 dokonce až téměř na 90 %,“ říká Robert Janásek, marketingový manažer společnosti Lenovo pro Českou republiku. „Poslední výzkumy ukazují, že mezi mladšími lidmi dnes značku Lenovo zná 8 z 10 respondentů.“

V uplynulém roce se výrazně zvýšila znalost značky i mezi respondenty ze středních a vyšších věkových skupin a také mezi ženami, kde se znalost značky v porovnání s rokem 2010 zdvojnásobila a dosáhla 61 %.

„V loňském roce jsme naše portfolio doplnili o celou řadu modelů v atraktivních designech a barvách, čehož jsme samozřejmě využili i při komunikaci. Za zmínku stojí například růžové notebooky IdeaPad Z370 nebo edice netbooků řady S s květinovým designem,“ doplňuje Robert Janásek.

Úspěch v průzkumu zaznamenala značka Lenovo také z hlediska nákupních preferencí. Známost značky ještě nutně nemusí znamenat, že daný spotřebitel uvažuje o koupi této značky. Z hlediska poměru mezi tím, kolik zákazníků značku zná a kolik by si ji potenciálně zakoupilo, se Lenovo umístilo mezi třemi nejlépe hodnocenými výrobci notebooků a počítačů. Většina respondentů hodnotí notebooky značky Lenovo jako kvalitní a důvěryhodné, striktně opačný názor zastávají pouhá 2 % spotřebitelů.

„Těší nás pozitivní výsledky tohoto průzkumu, neboť jdou ruku v ruce s růstem prodejů našich produktů v České Republice“, říká Petr Toman, generální ředitel lokální pobočky Lenova.

Výzkum, který pro Lenovo zpracovala agentura Perfect Crowd na reprezentativním vzorku 500 obyvatel ČR na cílové skupině 15 - 50 let, přinesl i další zajímavá zjištění. Výpočetní technika je dnes již běžným spotřebním zbožím – 89 % respondentů vlastní nebo používá notebook, 79 % uživatelů deklaruje, že jejich notebook je mladší než 2 roky. V nejbližších 6 měsících si pak hodlá nový notebook zakoupit 27 % respondentů a nejčastěji do něj plánují investovat mezi 10 až 15 000 Kč.

O společnosti Lenovo

Lenovo je druhý největší výrobce počítačů, který poskytuje uživatelům ve více než 160 zemích špičkové produkty postavené na moderních technologiích. Lenovo patří celosvětově k lídrům v oboru, a to díky zaměření na výzkum, vývoj, inovace a kvalitu. Uživatelům nabízí kvalitní služby a produkty s bezpečnostními nástroji a uživatelsky přívětivými technologiemi. Vedle etablované řady business notebooků ThinkPad rozšířilo Lenovo své portfolio také o řadu IdeaPad, určenou převážně domácím uživatelům. Tyto notebooky a netbooky nabízí špičkové technologie ruku v ruce s čistými liniemi, lehkostí a moderním designem. Lenovo má ve své nabídce i all-in-one počítače ThinkCentre a IdeaCentre, pracovní stanice, servery a řadu dalších počítačových doplňků. Hlavní výzkumná centra společnosti Lenovo se nachází v japonském Yamatu, čínském Pekingu, Šanghaji a Šenzenu a v americkém Raleighu. Další informace o společnosti Lenovo jsou k dispozici na www.lenovo.cz.

Pro nejnovější informace o společnosti Lenovo se zaregistrujte na RSS kanálech společnosti Lenovo nebo sledujte Lenovo na Twitteru: www.twitter.com/LenovoCZ.

Kontakt pro média:
Lenka Karlíková
Fleishman-Hillard
Tel.: 224 232 650
E-mail: karlikova@fleishman.com
Kontakt:

Lenka Karlíková
Senior Account Manager
karlikova@fleishman.com


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 3. 2012 16:38
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: Fleishman Hillard Prague (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.