Lékaři varují před nákupem léků přes internet | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lékaři varují před nákupem léků přes internet


Boskovice - Podle statistik Státního ústavu pro kontrolu léčiv nakupuje léky přes internet 1,5 milionu lidí v ČR. Nákup léků přes internet se zvyšuje také v Jihomoravském kraji. Boskovičtí lékaři varují před padělanými či nelegálními léky, které mohou způsobit vážné komplikace.

„Lidé si neuvědomují, že mohou koupit padělané nebo nelegální léky, které jim mohou i ublížit,“ varuje ředitel nemocnice Rostislav Verner. Podle odhadů Generálního ředitelství cel se za minulý rok zvýšil počet padělaných léků na internetu zhruba o polovinu a současná čísla ukazují, že tento trend bude pokračovat i letos. Garancí kvalitních léků je nemocniční lékárna. Pracují zde kvalifikovaní odborníci a nemocniční lékárna odebírá léčiva výhradně od prověřených dodavatelů. Lidé, kteří sem chodí pro léky, mají stoprocentní jistotu, že nekupují zajíce v pytli.

Problém Čechů: vše chtějí mít levné
Češi jsou známí svým vztahem k levným věcem a velmi dobře slyší na výhodné nákupy a na slevy. Podle lékařů z boskovické nemocnice by si však měli dávat velký pozor na to, jaké léky kupují. Nižší cena léků přitom nemusí jednoznačně znamenat úsporu peněz. Je to podobné, jako když výrobci čokoládových tyčinek vyrobí menší tyčinku, kterou prodávají za nižší cenu. Zákazník si ji koupí s vidinou nízké ceny a neuvědomí si, že vlastně nic neušetřil, protože platí méně za menší obsah.
„Nemocniční lékárna je plně vybavena. Pracují zde profesionální lékárníci, kteří dokážou zákazníkům dobře poradit. Nespornou výhodou je to, že lékárna je přímo v budově nemocnice a v případě nějaké nejasnosti může lékárník situaci okamžitě řešit s daným lékařem,“ vysvětluje ředitel Verner.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 7. 2011 9:29
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.