Lékárenská SimonPharma hlásí růst, nejvíc rostl online prodej | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lékárenská SimonPharma hlásí růst, nejvíc rostl online prodej


Tržby ryze české farmaceutické společnosti SimonPharma loni dosáhly 439,4 milionů korun. K růstu firmy tak zásadním způsobem přispěla internetová lékárna DocSimon, jejíž obrat meziročně vzrostl o víc než patnáct procent.

Celkové tržby společnosti vzrostly o 0,15 procent, což je souhrnný výsledek tří firemních pilířů. Kamenné lékárny SimonPharmy celkem utržily 143,7 milionů korun a posílily tak oproti loňsku o více než šest procent. Firemní lékárny tak loni obsloužily o dvě procenta více zákazníků, počet receptů, které od nich přijaly, ale vzrostl o pět procent.

Oddělení distribuce léčiv, které zásobuje jiné smluvní lékárny, nemocnice, zdravotnická zařízení a jiné obchodní partnery, s tržbami 184,5 milionů korun zaznamenalo skoro jedenáctiprocentní meziroční ztrátu. „Pokles obratů však byl kompenzován vyšší obchodní přirážkou prodávaných léčiv,“ dodává doktor Jan Šimon, předseda představenstva společnosti SimonPharma.

Internetová lékárna DocSimon fungující v pěti jazykových oblastech utržila 111,2 milionů korun. Oproti loňsku tak posílila o jednu šestinu a postarala se tak o 25,3 procenta celkového obratu společnosti.

„I přes nárůst obratu a tržeb se společnosti podařilo snížit náklady na prodej zboží o více než devět milionů korun,“ uvádí šéf představenstva doktor Jan Šimon. Ze stejného důvodu firmě meziročně téměř o dva miliony korun vzrostl stav zásob.

SimonPharma v roce 2010 vykázala celkový hospodářský výsledek – zisk po zdanění ve výši 4,9 milionů korun.

„Výsledky svědčí o stabilizaci firmy, další nárůsty očekáváme po zavedení věrnostních a bonusových karet SimonCARD,“ uzavírá předseda představenstva doktor Jan Šimon. Se zákaznickou kartou firma přišla letos v květnu.

::

SimonPharma, a. s. působí v oboru farmacie od roku 2001. V roce 2010 dosáhla obratu 439 milionů korun. Provozuje síť šesti kamenných lékáren na území hlavního města Prahy včetně jedné v Kostelci nad Černými lesy a pod značkou DocSimon.cz také internetovou lékárnu působící nejenom v Česku, ale také v zahraničí, převážně na Slovensku, v Německu, Rakousku a Polsku. SimonPharma je držitelem certifikátu kvality managementu ISO 9001 a certifikátu environmentální ochrany ISO 14001.Kontakt:

Zdeněk Fekar
mediální konzultant
zfekar@evox.cz
www.evox.cz
775599024


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 22. 8. 2011 14:16
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: e.vox, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky či inzeráty, komunikace se zákazníky nebo prezentace na facebooku? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.