Kyjovská nemocnice pracuje efektivně s darovanou krví | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kyjovská nemocnice pracuje efektivně s darovanou krví


Kyjov – Kyjovská nemocnice eviduje v současné době čtyři a půl tisíce dobrovolných dárců krve. Tento počet se každý rok navyšuje o další desítky dobrovolných dárců. Kyjovská nemocnice tak patří k jedné z mála nemocnic, která má zásoby ve svém krevním skladu.

„Krev je pro nemocnici velmi důležitá. Lékaři i pacienti jsou dárcům velmi vděční, protože lidská krev je opravdu dar, nedá se ničím jiným nahradit,“ komentuje ředitel kyjovské nemocnice Josef Pejchl a dodává, že zvláště některých krevních skupin mají v kyjovské nemocnici nadbytek, a tak je pracoviště transfuzní služby podle stávajících zásob poskytuje dalším nemocnicím, kde krev potřebují.
Kyjovská nemocnice pracuje se systémem zvacích pozvánek na odběr krve. Podle ředitele Pejchla je to systém, který zve na odběry právě ty dárce, jejichž krve je momentálně málo a vynechává dárce, jejichž krevní skupiny je dostatek. „Takto nastavený systém vede k efektivnímu využívání krve a pro nemocnici je velmi praktický,“ říká lékařka Jitka Kujíčková.
Muži mohou darovat krev 5x ročně, ženy pouze 4x. Během jednoho odběru je většinou darováno 479 ml krve. Samotný odběr trvá pět až deset minut. V České republice odměňuje dobrovolné dárce krve Český červený kříž.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 6. 2011 13:07
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.