Kvůli mrazům nahradily farmářské trhy farmářské prodejny | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kvůli mrazům nahradily farmářské trhy farmářské prodejny


Netín/ČR – Farmářské trhy se sice kvůli zimě nekonají, ale farmářské prodejny jsou otevřeny i přes zimu. Jak potvrzují zemědělci, lidé chtějí i v zimě jíst čerstvé mléčné produkty, maso i zeleninu. Denně tak vyjíždějí pojízdné prodejny do měst i obcí na Vysočině, ve východních, západních a středních Čechách. Osobně si lidé jezdí k zemědělcům pro potraviny o víkendech.

„Lidem už došla trpělivost a nechtějí jíst potraviny druhořadé kvality. Navíc spousta nemocí je způsobena špatným a nekvalitním stravováním. Ať už se jedná o nedostatek vápníku, obezitu nebo také potíže s trávením,“ říká zemědělec z Vysočiny František Němec.
Lidé se velmi rychle naučili nakupovat na farmářských trzích. V zimním období však trhy nefungují a tak farmáři zareagovali na poptávku a začali provozovat farmářské pojízdné prodejny.

Češi: nechceme jíst horší potraviny než v Německu a ve Francii
Nedávný test potravin ukázal, že ty české jsou méně chutné a kvalitní, než ty ze zahraničí. Záleží na procesu výroby a na kvalitě surovin, ze kterých se potraviny vyrábějí. To také ovlivňuje výslednou chuť výrobků. „Klobásy ze supermarketu obsahují maso tak z padesáti procent. Některé salámy jsou vyrobeny spíše z mouky a pak jen dochucené, aby chutnaly jako maso,“ popisuje současnou situaci František Němec.

Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 2. 2012 13:52
Kategorie: Zemědělství
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.