Kontrakt společnosti ČKD Blansko SMALL HYDRO v objemu 400 mil. Kč | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Kontrakt společnosti ČKD Blansko SMALL HYDRO v objemu 400 mil. Kč


Společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO, s.r.o. podepsala v závěru roku 2011 kontrakt na dodávku technologie pro vodní elektrárnu Tahtakorpu do Ázerbájdžánu v hodnotě 400 mil. Kč. Kontrakt byl uzavřen v rámci konsorcia, ve kterém ČKD Blansko SMALL HYDRO vystupuje jako lídr, ve spolupráci se společností Siemens A. G. Společnosti ČKD Blansko SMALL HYDRO se tak podařilo v roce 2011 uzavřít kontrakty v celkové hodnotě 563,8 mil. Kč.

„Specialisté ČKD Blansko SMALL HYDRO v průběhu roku 2011 vykonali profesionální práci na přípravě technické nabídky projektu Tahtakorpu v Ázerbájdžánu. Je důležité zdůraznit, že poprvé tato práce byla vykonána ve spolupráci se společností Siemens A.G. Pro nás je to velmi důležitá skutečnost, jelikož společnost Siemens A.G., světová špička v tomto oboru, požádala právě ČKD Blansko, aby se stala její partnerem v tomto projektu. Jsem si jist tím, že zařízení ČKD Blansko SMALL HYDRO dodané na základě tohoto projektu, bude vynikající referencí pro další projekty prováděné v zemích SNS a to společně se Siemensem,“ vyjádřil se k podpisu smlouvy generální ředitel ČKD Blansko, pan Sergey Bezrukov.

Projekt pro vodní elektrárnu Tahtakorpu v Ázerbájdžánu o kapacitě 30 MW se vztahuje na dodávku 3 turbín Francis o výkonu 3 x 10 MW. Příprava výroby turbín pro elektrárnu byla zahájena již v lednu 2012 s expedicí v průběhu roku 2012. Uvedení do provozu je plánováno na polovinu roku 2013. Celý projekt je pro společnost ČKD Blansko SMALL HYDRO jejím doposud největším projektem, nejenom co do objemu kontraktu, ale i rozsahu dodávek.

Podpis tak velkého a významného kontraktu se podařilo získat i díky mateřské společnosti JSC TYAZHMASH, která svojí podporou umožnila splnit náročné podmínky v oblasti požadovaných záruk.
Kontakt:

Lenka Holubová
PR a Marketing
lenka.holubova@ckdblansko.cz
www.ckdblansko.cz
+420516401111


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 1. 2012 13:38
Kategorie: Energetika a průmysl
Název zdroje: ČKD Blansko Holding, a.s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vodní turbíny a hydrotechnická zařízení pro malé a velké vodní elektrárny, Výzkumný ústav vodních strojů, Kooperace a svařence - nabídka volných výrobních kapacit!
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.