Konstrukce není pro každého - konstruktérem na vlastní kůži | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Konstrukce není pro každého - konstruktérem na vlastní kůži


Nebaví Vás vytvářet a zkoumat? Nemáte smysl pro změnu a moderní technologie? Pak není konstrukce pro Vás! Nemluvíte cizím jazykem a nechcete si jej aktivně udržovat? Nechcete se pochlubit známým či rodině, že právě projíždí vůz s „Vaší“ lištou, klikou či zámkem? Pak není konstrukce pro světové automobilky pro Vás!

Jak se stát konstruktérem na vlastní kůži?
Narozen v Karlovarském kraji, absolvent Střední průmyslové školy se studijním zaměřením na strojírenství a VUT Brno v oboru strojní inženýrství, to je Ing. Petr Gebhard, konstruktér WITTE Automotive v Nejdku.

„Moje začátky byly na vysoké škole při konstrukci robotů a manipulátorů. Konstruktérské zkušenosti sbírám ve WITTE Automotive od roku 1999 a stále se učím. Programy typu Catia má dnes každý dodavatel automobilového průmyslu. Chceme být světovou třídou a při vývoji výrobků můžeme jen v Nejdku nabídnout například simulační výpočty v programech založených na metodě konečných prvků. Můžeme si dovolit výrobu prototypů metodami „rapid prototyping“, kdy díly dostaneme do 3-5 dnů po odeslání dat,“ říká Petr Gebhard.

„Konstrukce není pro každého. Pečlivost a zodpovědnost za Váš projekt, na který navazují další kolegové od vzorkovny, zkušebny až po sériovou výrobu, to je základ. Pokud na začátku něco zkazíme, již to nikdo neopraví, pokud ano tak to stojí hodně peněz,“ dodává Gebhard.

Konstruktérem se může stát absolvent střední i vysoké školy, ale také technik s praxí. Součástí výběrového řízení je nejen osobnostní pohovor, ale také prověření technických a jazykových znalostí. Nováčky i zkušené konstruktéry čekají odborná technická školení a pravidelné jazykové vzdělávání. Firma zajišťuje také ubytování.

V současnosti pracuje v konstrukčním týmu WITTE Automotive 20 konstruktérů, kresliči počínaje a odbornými konstruktéry a specialisty – výpočtáři konče. V Nejdku naleznete produktové centrum „lišty“ – Nejdek je v rámci skupiny WITTE zodpovědný za tento produkt od vývoje až po sériovou výrobu. Tým Konstrukce má dnes dvě pracoviště: Nejdek a pobočku ve Vědeckotechnickém parku v Plzni.

Je konstrukce právě pro Vás? Vyzkoušejte si ji na vlastní kůži!
Kontakt:

Martina Poštová
martina.postova@witte-automotive.cz
www.witte-automotive.cz
+420359016998


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 11. 7. 2011 13:11
Kategorie: Auto-moto
Název zdroje: WITTE Nejdek, spol. s r.o. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
WITTE Automotive v Nejdku je předním českým výrobcem zamykacích systémů a klik pro automobilový průmysl.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.