Konference o obnově a využívání památek - SLADOVNY 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Konference o obnově a využívání památek - SLADOVNY 2011


Pivovarnictví je v České republice doloženo již ve středověku a produkce piva je nedílnou součástí naší kultury. Pivovary zakládaly kláštery, šlechta, obce, pivo se vařilo i v soukromých malých provozech. K výrobě piva patří také výroba sladu jako jedné ze základních surovin. Sladovnictví je proto již staletí považováno za řemeslo. V 19. století bylo na území českých zemí více než tisíc pivovarů. S rozvojem průmyslové výroby tak byly nově budovány nebo přestavovány i budovy sladoven, mnohé z nich se dochovaly dodnes. Ve většině z nich se ale již slad nevyrábí. Je tedy potřeba hledat nové využití pro tyto často velice hodnotné a specifické stavby.

Institut pro památky a kulturu, o.p.s. v rámci každoročně pořádaných mezioborových konferencí o obnově a využívání památek se v roce 2011 zaměřuje právě na budovy historických sladoven. Dne 3. a. 4. listopadu 2011 se v Písku v budově sladovny přeměněné na kulturní prostor setkají zájemci z řad architektů, zástupců měst a obcí, pracovníků památkové péče, studentů i veřejnosti, aby se o tématu sladoven dozvěděli více.

Konference PRO památky 2011 se zapojuje do 6. bienále Industriální stopy, které se letos zaměřuje na architekturu konverzí industriálního dědictví. Součástí programu budou přednášky zaměřené na využívání sladoven, účastníci se dozvědí více o historii a proměně tohoto typu staveb v České republice.

V rámci programu budou probíhat moderované diskuze, jsou připraveny exkurze do pěti sladoven. Účastníky konference i širší veřejnost organizátoři zvou také na přednášku architekta Josefa Pleskota, která se koná 3. listopadu od 18:00 hodin.

Bližší informace vč. možnosti registrace naleznete na www.propamatky.cz.
Kontakt:

Aleš Kozák
ředitel
ales.kozak@instituteu.cz
www.propamatky.cz
732533033
381241103


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 10. 2011 23:20
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Institut pro památky a kulturu, o.p.s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Institut informuje o obnově a využívání památek, podporuje a pozitivně rozvíjí kulturní dění ve společnosti, zasazuje se o využití potenciálu hmotného kulturního dědictví, vzdělává v oblasti památkové péče a hledá finance pro vlastníky památek.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.