Komunita Seminárek.cz má pro každého své výhody a půvab. Stačí si jen o ně říct. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Komunita Seminárek.cz má pro každého své výhody a půvab. Stačí si jen o ně říct.


Portál Seminárky.cz působí na české internetové scéně už desátým rokem. Navenek skromný a nenápadný projekt má ale silné a zdravé základy. A NABÍZÍ VÍC, než ostatní projekty se studentskými pracemi. O tom, svědčí nejen to, že funguje 10 let, ale také úctyhodných 22 880 859 návštěv, které zaznamenal od konce září 2004, 20 121 registrovaných uživatelů a 5 849 898 stažení jednotlivých prací.

Začalo to jako malý nápad dvou studentů o sdílení výpisků z přednášek. Během několika týdnů se ukázalo, že je zájem tak veliký, že na zpracování databáze dva studenti nestačí. A tak se začala psát v roce 2001 historie portálu Seminárky.cz.

Dnes je součástí portálu Seminárky.cz i dceřiný projekt Čtenářský-deník.cz. Databáze studijních materiálů nyní obsahuje přes 17 400 prací, které DENNĚ ZPRACOVÁVÁ TÝM tří autorizátorek, které práce po formální, a částečně i věcné stránce KONTROLUJÍ, UPRAVUJÍ JE A VYHOTOVUJÍ JEJICH PŘESNÉ POPISY. Každému, kdo na stránku dané práce zavítá, musí být jasné, o čem práce je, a zda mu může nabídnout to, co očekává.

Seminárky.cz NEJSOU ODKLADIŠTĚ TEXTŮ, kterých je na internetu víc než dost. Každou z prací ČTOU MINIMÁLNĚ DVA LIDÉ z týmu. Najdeme-li v ní chyby, upozorníme na ně. Každá práce je zařazena do přehledného systému kategorií podle tématu a rozsahu práce. Na Seminárkách mají šanci JEN AUTORSKÉ PRÁCE. Proto více jak třetinu vložených prací nakonec nezveřejníme. AUTOŘI, kteří práce vkládají, jsou vlastně takový ELITNÍ KLUB, do kterého nevpustíme každého, kdo projeví zájem.

Členská základna projektu dnes činí 20 121 zaregistrovaných uživatelů. Z toho 3 017 autorů vložilo, nebo pravidelně vkládá nové studijní texty a materiály. Od konce roku 2006 právě jim poskytujeme víc, než jen možnost směny materiálů. Mimo stažení cizí práce mohou vydělané kredity směnit na dárkové poukázky. Za pět let JSME ROZDALI POUKÁZKY A LÍSTKY V HODNOTĚ 261 750,- KČ. V současné chvíli mají autoři na svých kontech celkem 367 389,- Kč připravených k vybrání.

Od letošního roku jsou Seminárky.cz také na Facebooku. Tímto kanálem poskytují informace o studiu, školství a mnoha zajímavostech, které mohou studenty zajímat.

Shrnuto a podtrženo: SEMINÁRKY.CZ NABÍZÍ ZAJÍMAVÉ MOŽNOSTI pro oba póly studentské veřejnosti (nebo ty, kteří mají o nové informace zájem) – pro ty, kteří stahují, i pro ty, kteří sdílí. Jedněm maximálně usnadní cestu k informacím a ušetří jim čas v přehledném a intuitivním prostředí portálu. Druhým umožní výhodný přístup k pracem ostatních a příjemný přivýdělek ke studiu.

AŤ TEDY TAK, ČI TAK, STÁT SE SOUČÁSTÍ KOMUNITY SEMINÁREK.CZ, SE VYPLATÍ.

Založení 2001
Návštěvy (od 2006) 22 880 859
Registrovaných uživatelů 20 121
Autorů vkládajících práce 3 017
Počet prací přes 17 400
Stažení 5 849 898
Vydané dárkové poukázky autorům 261 750,- Kč
Výdělek vázaný na kontech autorů 367 389,- KčKontakt:

Mgr. Klára Zvelebilová
Projektový specialista - senior
kzvelebilova@seminarky.cz
www.seminarky.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 10. 2011 11:30
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Seminárky.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Seminárky.cz jsou studentskou databází seminárních prací, referátů, výpisků, čtenářských deníků, přednášek a absolventských prací. Pomáhají studentům v rychlém přístupu k informacím a vzorovým textům. Ať už studujete, připravujete referát, maturujete, nebo jste na vysoké škole, Seminárky vám mohou být vítaným a velice účinným pomocníkem.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.