Klavírní recitál v zámecké obrazárně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Klavírní recitál v zámecké obrazárně


Opočno - Další koncert Kruhu přátel hudby Opočenská beseda se uskuteční v pátek 29. července 2011 od 19:30 hodin v zámecké obrazárně.

Na koncertě, který finančně podpořila Nadace Český hudební fond, vystoupí klavíristka Lucie Valčová. Mladá a talentovaná pianistka Lucie Valčová, studentka Akademie múzických umění v Praze ve třídě profesora Ivana Klánského, je laureátkou mnoha soutěží (např. Concertina Praga, Mezinárodní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských lázních i Mezinárodní soutěže v Nice ve Francii) a sólově vystupovala s Jihočeskou filharmonií nebo Západočeským symfonickým orchestrem v Plzni. Více informací naleznete na www.klaviristka.com

V Opočně přednese zejména slavnou Patetickou od Ludwiga van Beethovena. Klavírní sonáta č. 8 „Pathétique“ je první sonáta, kde Beethoven rozvolňuje do té doby přísnou kompoziční formu a odhaluje vnitřní citový život – jeho dílo je tak přechodem z klasicismu do romantismu. Beethovenovy sonáty jsou označovány jako “nový zákon klavírní hry“ a jsou stěžejními díly klavírního repertoáru. Dále zazní Chromatická fantazie a fuga d moll Johanna Sebastiana Bacha, Fantazie od Roberta Schumanna a Toccata Luboše Sluky, který psal skladbu na objednávku pro Mezinárodní hudební soutěž Pražského jara 2011.Kontakt:

Pavel Svoboda
Dramaturg
pavel.org@centrum.cz


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 7. 2011 10:16
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Opočenská beseda (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Kruh přátel hudby
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.