Když charita pomáhá adresně | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Když charita pomáhá adresně


Blížící se Vánoční svátky probouzejí v lidech, více než kdy jindy, sociální cítění a chuť pomáhat druhým. Podle průzkumů agentury Ipsos v prosinci přispěje na charitu nějakým způsobem téměř polovina Čechů. Pouze necelá dvě procenta Čechů dává peníze pravidelně, příkazem z účtu, po celý rok. Nejčastěji lidé přispívají organizacím, které pomáhají dětem, tělesně či duševně handicapovaným, obětem katastrof nebo organizacím, starajícím se o opuštěná zvířata.

Mezi firmami je situace poněkud jiná. V současné době přispívá na charitu většina českých společností. Firmy nejčastěji přispívají formou finančních nebo věcných darů, ale také časem zaměstnanců prostřednictvím firemního dobrovolnictví a podobně.
Společnost Hi Software, výrobce specializovaného softwaru pro monitoring vozidel, nezůstává, co se charity týče, pozadu. Letos, stejně jako v minulých letech, pomáhá lidem, kteří pomoc potřebují. Firma spolupracuje s občanským sdružením Dobré místo pro život, ale přispívá i cíleně. „Potřebují-li třeba nevidomí opravit tiskárnu, nebo když dětský domov nutně potřebuje novou pračku, pomoc neodmítnu,“ říká Tomáš Hoplíček, jednatel společnosti Hi Software.
Příběh Lucinky
Jsou rodiny, které se bez charitativní pomoci neobejdou. To je případ i rodiny Blaťákových z Olomoucka. V říjnu 2010 se jim narodila holčička Lucinka, která je těžce postižená. Lucinka tedy vyžaduje neustálou péči, která je neúnosně drahá a příspěvek od zdravotní pojišťovny ji rozhodně nepokryje. Proto jsou rodiče vděčni za každou pomoc, které se jim dostane.
„Jsem v Klimkovicích,“ napsala v listopadu na sociální síti maminka Lucinky. „Díky paní Věrušce Novotné z Dobrého místa pro život a hlavně díky sponzorovi Tomáši Hoplíčkovi z Olomouce mám letos poprvé terapii Reha Klim Aktiv Junior,“ dodává šťastně.
Uvedený příklad je jen pomyslnou kapkou v moři. Cvičení a odborná péče v lázních Lucince jistě prospěje, ale co dál? V případě rodiny Blaťákových je charita prostě nezbytná. V tomto, nebo podobných případech, snad každý člověk pochopí, že pomáhat má smysl.
Kontakt:

Marta Kašparová
senior manager
kasparova@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 12. 2015 9:33
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.