
Tisková zpráva
KDU-ČSL bude s odborníky na Vysočině jednat o zemědělství
Větrný Jeníkov (Vysočina) - Konference o osudu a směřování českého zemědělství v souvislosti se zemědělskou politikou Evropské unie se uskuteční v pátek 19. září od 13.00 v sále kulturního domu ve Větrném Jeníkově. Diskutovat nejen o prioritách českého předsednictví Evropské unii v oblasti zemědělství a venkova přijedou přední lidovečtí politici.
V celkových výsledcích hospodaření českých zemědělců došlo od vstupu do Evropské unie k výrazné změně a primární sektor se tak po dlouhé době dostává z červených čísel. Statisticky došlo v minulém roce k rekordnímu nárůstů meziročního vývoje reálného důchodu na pracovníka v zemědělství o více jak dvacet procent, což je mezi sedmadvaceti unijními státy druhý nejlepší výsledek.
Česká republika bude v předsednickém období jednak navazovat na nastolenou zemědělskou politiku francouzského předsednictví, ale také se bude snažit prosadit vlastní priority.
Seminář zahájí místopředseda KDU-ČSL Jan Kasal a vicehejtman kraje Vysočina Václav Kodet. Po nich například vystoupí s programem na podporu venkova ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek, priority českého předsednictví EU nastolí ministr financí Miroslav Kalousek, o reformě zemědělské politiky za francouzského předsednictví seznámí europoslanec Jan Březina a o praktické zkušenosti jihočeských zemědělců se společnou zemědělskou politikou po vstupu České republiky do EU se podělí Karel Mach z České zemědělské univerzity v Praze.
Tweet
Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0Vydáno: 17. 9. 2008 9:14
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu strategií, image, výzkumy a analýzy.