Katoličtí intelektuálové žádají pro Vysočinu biskupství | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Katoličtí intelektuálové žádají pro Vysočinu biskupství


Jihlava – Několik intelektuálů z Vysočiny se v těchto dnech obrátilo na Českou biskupskou konferenci s žádostí o slyšení. Chtějí biskupům přednést svůj návrh na zřízení nového biskupství pro Vysočinu. Zároveň zaslali i stejnou prosbu papeži Benediktu XVI..

„Vysočina patří dlouhodobě k nejvíce religiózním krajům v jinak ateistické České republice. V současné době je však rozdělená do třech diecézí. To však neodpovídá potřebám místní katolické komunity, kde trvalé přítomnost biskupa prostě chybí,“ vysvětluje důvody žádosti o zřízení nového biskupství Tomáš Zdechovský, který je hlavním organizátorem celého nápadu.
Podle katolických intelektuálů samotné žádosti o schůzku s biskupy předcházela více jak dvouletá diskuse v místních farnostech a vikariátech. Mnoho lidem se iniciativa líbila, proto se intelektuálové rozhodli dopisem oslovit biskupy a vyzvat je k diskusi. Mezi signatáři dopisu nechybí například dlouholetý bývalý poslanec Jan Kasal z KDU-ČSL, krajský předseda TOP 09 Jiří Blažek nebo krajský radní Tomáš Škaryd z ČSSD.

Sídlo nového biskupství by mělo být v Jihlavě
Jihlavské biskupství by mělo mít sídlo v krajském městě, kde by případnou katedrálou mohl být kostel sv. Jakuba nedaleko Masarykova náměstí. Samotnému biskupství by pak mohly sloužit přilehlé církevní objekty.
Příznivci iniciativy věří, že by se nápad s novým biskupstvím mohl realizovat do pěti let. K diskusi s lidmi si založili i vlastní facebookovou skupinu nazvanou: Chceme své biskupství na Vysočině, kde vysvětlují lidem své názory a důvody vzniku biskupství.

http://www.facebook.com/ChcemeSveBiskupstviNaVysocine
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
http://www.commservis.com
734 335 909
+420 495 279 247


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 7. 2012 8:08
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.