Karta pomoci si získává přízeň lékařů. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Karta pomoci si získává přízeň lékařů.


Karta pomoci, jenž je součástí unikátního informačního systému zdravotní dokumentace pro širokou veřejnost od 15-ti let se dostává do hledáčku zájmu občanů i odborné veřejnosti. Svědčí o tom i různá ocenění, která uvedený systém vyhodnotila jako přínos ve zdravotní oblasti. To poslední získala Karta pomoci na souboru veletrhů For Family, kde byla oceněna odbornou porotou mezi více než 700 vystavovateli v rámci soutěže Grand Prix za nejlepší produkt. Velké uznání si Karta pomoci rovněž získala z řad lékařů v oblasti urgentní medicíny.

Karta pomoci poskytuje všem registrovaným uživatelům jistotu v urgentních případech ohrožujících život, například při dopravní nehodě, kolapsu, úrazu nebo v jiných krizových situacích kdy není pacient schopný komunikace.
Pokud dojde u držitele karty ke zdravotním komplikacím, může se pracovník záchranného integrovaného systému (lékař, hasič, policista) po setření stíracího pole na zadní straně karty přihlásit pod uživatelským heslem do systému a okamžitě zjistit veškeré informace o zdravotním stavu, které byly zadány. Ať už se jedná o krevní skupinu, užívané léky, nemoci, alergie, úrazy, očkování, prodělanou léčbu nebo jiné důležité informace. Dále je možné vkládat různé soubory jako například rentgenové snímky, neskenované zprávy atd.

V současné době se nebývalou měrou zvyšuje počet praktických lékařů, kteří nabízejí Kartu pomoci svým pacientům a kteří mají snahu pomoci lidem, jenž jsou bez přístupu k internetu či nevědí jaké zdravotní informace při registraci zadat.

Na rozdíl od jiných systémů nezatěžuje Karta pomoci lékaře zbytečnou administrativou a složitým zadáváním údajů. Nejedná se o přehledy vykázané péče a registrace Karty pomoci zabere maximálně 5 minut. Po domluvě mezi lékařem a pacientem mohou být zapsány jen podstatné údaje jako jsou například užívané léky, alergie, kontakty na osoby blízké a podobně. Tyto pak poslouží záchranářům v krizové situaci a při případné záchraně života. Lékařům je tato činnost nadstandardně finančně kompenzována a navíc mohou získat zdarma například vybavení kanceláře či ordinace. V případě zájmu mohou lékaři své žádosti o spolupráci směrovat na emailovou adresu karta-pomoci@nf-senior.cz

Karta pomoci se stává nedílnou součástí dokladů a bude do budoucna stále výhodnější využívat jejích výhod. Kromě bezpečí, které Karta pomoci poskytuje, může zároveň uspořit stovky nebo tisíce korun měsíčně. Bez nadsázky lze tedy říci, že Karta pomoci je jedinou kartou, která opravdu chrání život a zároveň šetří peníze. Více na www.nf-senior.cz
Kontakt:

Klára Jílková
předseda představenstva
nf-senior@email.cz
+420 222 506 712


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 4. 4. 2010 14:45
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: Nadační fond Firm4y - Senior (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Pomáhá seniorům v sociální, zdravotní a vzdělávací oblasti a je jejich partnerem na cestě k důstojnému stáří.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.