Ježíšek utratí v lékárnách stejně jako loni: jeden až dva tisíce korun | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ježíšek utratí v lékárnách stejně jako loni: jeden až dva tisíce korun


Dárky v lékárně nakupují nejčastěji lidé ve věku třiceti až devětatřiceti let (34 %), nejčastějším obdarovaným bývají rodiče (39 %). Online nakupování v lékárnách je výsadou obyvatel hlavního města (55 %) a zákazníků v menších, než krajských městech (22 %).

Vyplývá to z internetového průzkumu, který mezi svými zákazníky v říjnu uskutečnila online lékárna DocSimon.cz. „Dvaasedmdesát procent zákazníků plánuje v lékárně pořídit také dárky pod stromeček,“ říká doktor Jan Bureš, šéf lékárny.

Nejčastěji lidé za vánoční dárky utratí v lékárnách mezi pěti stovkami až tisícikorunou (28 %), jen o dvě procenta menší je podíl těch, kteří utratí až dva tisíce korun. „Do pěti set korun nakoupí dvanáct procent lidí a dalších sedm procent jich plánuje utratit až čtyři tisíce korun,“ prozrazuje šéflékárník.

Šestašedesát procent účastníků průzkumu uvádí, že „letos utratí zhruba stejně jako loni“. Jen pět procent zákazníků letos za dárky v lékárně utratí výrazně nižší částku.

Ježíšek u lékárníka nakupuje ve čtyřech z deseti případů pro rodiče, shodně po jedenácti procentech darujeme léčiva svým dětem, partnerům nebo sami sobě. Dárky pro prarodiče nakupuje jen šest procent zákazníků.

Asi nepřekvapí, že v online lékárnách častěji nakupují ženy (82 %) a lidé z hlavního města (55 %). V krajských městech žije jen dvanáct procent respondentů, zatímco v menších městech dvaadvacet procent. Jedenáct procent nakupujících žije na vesnicích.

DocSimon.cz je internetová lékárna působící kromě Česka také na Slovensku, v Německu, Rakousku, Polsku, ale i dalších zemích. Akceptuje platby bankovním převodem, platebními kartami, systémy PayPal, Paysec a Platba 24 nebo hotovostní platby při nákupu na dobírku či vybranými platebními poukázkami při osobním odběru v kamenných lékárnách firmy. DocSimon je internetový obchod ryze české akciové společnosti SimonPharma, působící v oboru farmacie od roku 2001. V roce 2010 firma dosáhla obratu 439 milionů korun. Společnosti byl udělen certifikát kvality managementu ISO 9001 i certifikát enviromentální ochrany ISO 14001.Kontakt:

Zdeněk Fekar
mediální konzultant
zfekar@evox.cz
www.evox.cz
775599024


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 11. 2011 17:29
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: e.vox, spol. s r. o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky či inzeráty, komunikace se zákazníky nebo prezentace na facebooku? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.