Jednání o Šluknovsku: Důležitými nástroji k řešení je zvyšování počtu pracovních míst | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jednání o Šluknovsku: Důležitými nástroji k řešení je zvyšování počtu pracovních míst


Členové Občanské části Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny se dnes setkali se zmocněnkyní vlády pro lidská práva Monikou Šimůnkovou a ředitelem Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Martinem Šimáčkem. Společně diskutovali o situaci na Šluknovsku.

Vyjádřili znepokojení nad vývojem situace a zejména nad tím, jak ji část médií zobrazuje jednostranně a zkresleně, čímž přispívá k zesílení protiromských postojů ve společnosti. Tím je ohrožována bezpečnost všech obyvatel.

Účastníci setkání se společně obrací na občany s prosbou, aby se nenechali manipulovat jedinci, kteří mají vedlejší pohnutky a jednají ve vlastním zájmu, a nepřidávali se k extremistickým skupinám.

Jsou přesvědčeni, že část problému má sociální kořeny, a proto jsou důležitými nástroji k jeho řešení podpora zvýšení pracovních míst s využitím všech dostupných prostředků, např. zachování rozsahu veřejně prospěšných prací, vytváření investičních příležitostí a komplexní řešení dostupnosti bydlení pro sociálně slabší skupiny obyvatel.

Situace na Šluknovu bude tématem nejbližšího zasedání Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny, jejímž předsedou je premiér Nečas.

Ondřej Klípa, pověřený vedením Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

Kontakt: 724050336Kontakt:

Jan Osúch
tiskový mluvčí vlády
osuch.jan@vlada.cz
773 692 234
224 002 058


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 9. 2011 9:11
Kategorie: Personalistika
Název zdroje: Úřad vlády ČR (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Úřad vlády České republiky je ústředním orgánem státní správy. Úřad plní úkoly spojené s odborným, organizačním a technickým zabezpečením činnosti vlády České republiky a jejích orgánů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.