Jednání o klimatu na Bali jsou stále zablokovaná | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jednání o klimatu na Bali jsou stále zablokovaná


Ani během čtvrtečních jednání se vyjednávačům nepodařilo odblokovat patovou situaci ve vyjednávání o tzv. Cestovní mapě z Bali, která má sloužit jako základ dialogu o budoucí postkjótském režimu ochrany klimatu.

Jednání blokuje především postoj USA, které nejsou ochotny akceptovat v textu odkazy na výsledky čtvrté hodnotící zprávy IPCC a doporučení pro redukční cíle pro ekonomicky rozvinuté země. Podle včerejšího projevu bývalého amerického viceprezidenta a nositele Nobelovy ceny za mír Al Gorea na Bali „zde všichni vidí, že USA záměrně blokují jednání o budoucím klimatickém režimu a nedá se bohužel dělat nic, než čekat na změnu postoje americké administrativy, která je očekávána v následujících dvou letech”.

I přes skepsi, která panuje u většiny účastníků, se vyjednávači i ministři snaží dospět ke společnému kompromisnímu závěru, který by umožnil pokračování konstruktivní spolupráce v dalších letech.

Zástupci Evropské unie pohrozili, že pokud se nepodaří kvůli USA najít kompromisní návrh, nebudou se zástupci zemí EU účastnit v příštím roce jednání nejvýznamnějších světových ekonomik o změně klimatu. Setkání nejvýznamnějších ekonomik je organizováno USA a je nezávislé na vyjednávání v rámci Rámcové úmluvy OSN o změně klimatu a Kjótského protokolu.


Další informace:
http://unfccc.int/meetings/cop_13/items/4049.php
http://www.iisd.ca/climate/cop13







Kontakt:

Jakub Kašpar
Ředitel odboru vnějších vztahů a tiskový mluvčí
Jakub_Kaspar@env.cz
724 175 927
267 122 040


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 12. 2007 12:37
Kategorie: Politika
Název zdroje: Ministerstvo životního prostředí (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Ministerstvo životního prostředí je ústřední orgán státní správy s kompetencí v ochraně životního prostředí.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.