Jediným světovým držitelem licence pro používání motivů Alfonse Muchy je Soare sekt | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jediným světovým držitelem licence pro používání motivů Alfonse Muchy je Soare sekt


Zaječí – Ivančický rodák Alfons Mucha, autor Slovanské epopeje a prvních československých známek, se zapsal do dějin umění jako tvůrce secese. Používání jeho obrazů a jejich reprodukce je přísně hlídané. Jediným držitelem licence k používání motivů Muchových obrazů je moravské vinařství Soare sekt ze Zaječí. Jako jediní na světě používají Muchovy obrazy na etikety svých vín.

„Jedna z naší produktové řady vín a sektů se jmenuje Alfons Mucha. Získali jsme exkluzivní právo na etiketách používat právě obrazy a motivy Alfonse Muchy. Tuto licenci jsme získali v roce 1998,“ přibližuje unikátnost ředitel Soare sektu Ivo Kaňovský. Dodává, že díky propojení kvalitního vína s uměleckými etiketami se jim podařilo vytvořit speciální produkt moravského vinařství, který je vysoce ceněn i v zahraničí – umění výtvarné s uměním vinařským.
Muchova nadace byla založena před devatenácti lety ve prospěch Muchovy správní rády, která je majitelem největší kolekce prací Alfonse Muchy na světě. Jejím úkolem je chránit odkaz jihomoravského rodáka. „Alfons Mucha je značka sám o sobě. Chtěli jsme zkombinovat něco, co zná celý svět a zároveň, aby kořeny pocházely z jižní Moravy. Nyní se kolekce vín a sektů Alfons Mucha prodává už dvanáct let,“ říká Ivo Kaňovský.
Kontakt:

Tomáš Zdechovský
Jednatel
info@commservis.com
734 335 909


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 10. 2011 12:47
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Agentura Commservis.com (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Komunikační a public relations agentura specializující se manažerské vzdělávání, public relations, krizovou komunikaci a mediální obhajoby, politickou komunikaci, outdoor/teambuilding, tvorbu marketing strategií, image, výzkumy a analýzy. Jazykové kurzy pro firmy, instituce a manažery: angličtina, němčina, italština, francouzština, španělština ve třech úrovních pokročilosti.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.