Jalegado Dance Company - „Synergy of lights in the darkness…“ | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jalegado Dance Company - „Synergy of lights in the darkness…“


Dobruška se chystá na velký taneční svátek. V pátek 4. března od 18,00 hodin vystoupí ve velkém sále Společenského centra taneční formace Jalegado Dance Company z Prahy se svým celovečerním tanečním představením.

Jejím choreografem a uměleckým šéfem je bývalý sólista slavné americké José Limón Dance Company - Joe Alegado. Tento skvělý tanečník, pedagog a choreograf původem z Texasu je velmi dobře známý odborné veřejnosti u nás i v zahraničí a svým pojetím tance ovlivnil obrovské množství interpretů i tanečních pedagogů.
Tanečnice Lucie Drábková je označována za jednu z nejlepších tuzemských tanečnic modern jazzu. Od roku 2007 je členkou Jad Dance Company, kde získává znalosti ve stylech jako street dance, hip-hop, house, jazz, afro a bodydrumming. Byla např. asistentem choreografie k videoklipu Kanyeho Westa Runaway. S Kanye Westem také vystupovala na předávání cen MTV v Los Angeles. Je asistentkou Joe Alegada, cestuje s ním po celé Evropě i USA. Roku 2009 a 2010 vystupovala v duetu s Joe Alegadem na tanečním festivalu v Menorce. Roku 2009 spolu založili neziskovou organizace Jalegado Dance Company.
Japonská tanečnice Mami Kawabata se věnuje stylům jako hiphop, street dance, jazz, house, wack, new style. Je členkou Jalegado Dance Company a Dance 2XS Prague. Kromě Joe Alegada dále v nynější době spolupracuje s Ivankou Hanichovou, Sárou Puchowskou a Monikou Rebcovou.
Tanečnice Linda Fernandez Saez působí jako členka a sólistka skupiny BaToCu, pod vedením Moniky Rebcové, kde se specializuje na tradiční a moderní africký tanec. Od r. 2005 do r. 2009 byla členkou Jad DC, kde se specializovala na modern jazz, hip hop a body drumming. Na přelomu 2009 - 2010 připravila představení Labyrinth spolu s choreografkami Janou Ryšlavou a Ayou Řezaninovou. Dále spolupracovala na choreografii Hladiny v muzikalu Kudykam, na kterém se seznámila s režisérem Dodo Gombárem se kterým spolupracovala jako choreograf a pohybový poradce jeho divadelní inscenace Armagedon na Grbu, stanice Tančírna.
Markéta Orságová tančí v Jalegado Dance Company. Učila v tanečních školách Viktoria, Magic Free Group Brno,Tanečné Divadlo Bralen Bratislava, Freedom Praha, Cramps Dance Company o.s. Roku 2003 asistovala Joe Alegadovi na festivalu Impuls Tanz ve Vídni. Vytvořila choreografie pro Bralem, Freedom Praha a Maximvs v Brně. Účinkovala v choreografiích od Rastislava Letenaje, Davida Strnada, Joe Alegada, Bruce Taylora, Cristiy Perera, Libora Vaculíka, Ervina Vargy, a dalších, na prknech Národního Divadla v Bratislavě, Národního Divadla v Brně, Laterny Magiky a dalších scénách na Slovensku, v Česku, Polsku, Maďarsku.
Hlavním záměrem připravovaného komponovaného pořadu, se kterým Jalegado Dance Company přijede do Dobrušky, je seznámit diváka se světem tance. Proto je do programu zařazeno mluvené slovo, přiblížení choreografií a rozhovory. Programem bude provázet Kateřina Talavašková.
Vstupenky jsou k dostání v dobrušském informačním centru, tel. 494 629 581.
Kontakt:

Vladimíra Svobodová
vladka.svobodova@post.cz
www.mestodobruska.cz
724878055
494629614


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 2. 2011 12:07
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Kulturní zařízení města Dobrušky (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
organizační složka města Dobrušky sdružující pět kulturních zařízení - městskou knihovnu, informační centrum, vlastivědné muzeum, panoramatické kino, kulturní dům
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.