Jak využít druhotné suroviny při výrobě spárovek | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jak využít druhotné suroviny při výrobě spárovek


Přemýšlíte, jaký materiál použít na novou podlahu? Bezesporu praktickým a stále modernějším řešením je spárovková deska, resp. spárovka. Spousta lidí se často ptá, co vlastně <a title="sparovka, sparovkova deska" href="http://www.2max.cz/drevovyroba/" target="_blank">spárovka</a> je a případně jaké druhy je možné si pořídit. Pokud to vezmeme hodně do detailu, tak <a title="sparovka, sparovkova deska" href="http://www.2max.cz/drevovyroba/cz/m/sparovka-sparovkova-deska/" target="_blank">spárovka</a> je masivní plotna vyráběná ze sušených přířezů, které jsou sušeny na 8 procentní vlhkost při toleranci ±2 procenta. Spárovky je možné spojovat buď na šířku a délku – tomuto typu se říká odborně CINK, nebo s napojením jen na šířku, kde tento typ se označuje jako FIX.

Spárovky se obvykle vyrábí z tvrdého listnatého, termo upraveného, dřeva jako je buk, dub, jasan, javor, ořech, třešeň. Nejčastěji používanou dřevinou vzhledem ke svým vlastnostem je pak jasan. Jasan totiž při odpovídající termo úpravě získává esteticky zajímavý odstín, aniž by bylo nutné dřevo jakkoliv chemicky upravovat či mořit. Spárovku je možné si u některých výrobců nechat vyrobit přímo na míru, obvykle je třeba počít s dodací lhůtou cca 14 dnů.

A pokud by Vás zajímalo, jak dobře a efektivně se dá naložit s odpadem, který při výrobě spárovek vzniká, podívejte se i na následující řádky.

Producenti dlouho řešili co s odpadem při dřevovýrobě, kde vzniká celá řada odřezků, hoblin a pilin. Piliny se obvykle darovaly v pytlích za odvoz, ovšem i tak manipulace s pylinami nebyla nikterak praktická.

Řešením se bezesporu staly <a title="dřevěné brikety, pilinové brikety" href="http://www.2max.cz/drevovyroba/cz/m/drevene-brikety/" target="_blank">dřevěné brikety</a> lisované právě s piliny, hoblin a další zbytků. Dřevěné brikety si tak zachovaly velkou výhřevnost z dřevěných pilin a zároveň přinesly praktickou manipulaci a skladovatelnost. Dřevěné brikety jsou obvykle lisovány pouze tlakem bez jakýchkoliv dalších příměsí. <a title="dřevěné brikety, pilinové brikety" href="http://www.2max.cz/drevovyroba/" target="_blank">Dřevěné brikety</a> jsou vhodné do všech kotlů, krbů a kamen na pevná paliva. Dřevěné brikety jsou obvykle baleny v 10 kg igelitových pytlích, výhřevnost lze očekávat kolem 20 MJ/kg.Kontakt:

Jan Markovič
PR manažer
mspiri@email.cz
http://www.2max.cz/drevovyroba/


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 2. 10. 2011 18:38
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: 2 MAX +, s.r.o. (NEověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.