Jak to ti Pražáci dělají? | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jak to ti Pražáci dělají?


Ostravská Společnost pro kvalitu školy, o. s., pořádá po proběhnuvším celostátním testování žáků ZŠ a víceletých gymnázií v září, říjnu a listopadu 2011 krajské konference k projektu EU „Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj“ č. proj. CZ.1.07/1.1.00/14.0031.

Konference se uskutečňují pod záštitou místopředsedkyně Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Poslanecké sněmovny PČR Jaroslavy Wenigerové.
Základní školy a víceletá gymnázia mohly zásluhou tohoto projektu ESF nechat prověřit znalosti a dovednosti svých žáků 5. a 9. tříd (a adekvátních ročníků víceletých gymnázií) z českého jazyka, matematiky, cizího jazyka i přírodovědných vzdělávacích oblastí. Školy také získaly přehled o tom, jak si jejich žáci stojí v anonymním porovnání se žáky ostatních škol ČR.
Zjištěné výsledky školám napoví, nejen v čem jsou jejich žáci (a pedagogové) dobří, ale také to, na co by se měli při výuce svých žáků více zaměřit.
Výsledky testování žáků 621 škol z celé ČR jsou zajímavé. Celkový průměr výsledků měli nejlepší žáci z Prahy, předstihli žáky kraje Zlínského i kraje Vysočina.
Excelovali i páťáci z Prahy před Zlíňáky a Jihomoravany. Deváťáci z Prahy jsou na tom se znalostmi o něco málo hůře než páťáci, ale i tak je předběhli jen žáci z Vysočiny a Plzeňského kraje.
Znalosti pražských žáků jsou celkově zkrátka nejlepší, a to jak v přírodních, tak humanitních vědách. Jak to ti Pražáci dělají?
Samotné konference poskytnou realizátorům projektu cennou zpětnou vazbu k možným dalším úpravám testů podle připomínek pedagogů a učitelé mají možnost diskutovat, přímo se ptát na to, co je zajímá.
Dalším z cílů probíhajících krajských konferencí je podrobný rozbor výsledků testování v konkrétním kraji a také prezentace dalších projektových aktivit.
První konference tohoto bloku se již uskutečnila 26. září 2011 v Ostravě, následující pak v Hradci Králové, Zlíně, Brně, Pardubicích, Olomouci, Liberci a ústí nad Labem
V Karlových Varech byli účastníci konference seznámeni s výsledky testování 18. října 2011, v Plzni pak 19. října 2011 a v Praze 20. října 2011. Posledními hodnotícími konferencemi budou ta v Českých Budějovicích 1. listopadu 2011 a v Jihlavě 2. listopadu 2011.
Program konferencí se skládá z představení projektu „Diagnostika stavu znalostí a dovedností žáků se zaměřením na jejich rozvoj“ s jeho cíli a výstupy. Dále se účastníci seznámí s testováním základních škol na jaře 2011, a to konkrétně s informacemi, daty a zjištěnými výsledky z testování žáků 5., a 9. tříd ZŠ a žáků víceletých gymnázií.
Účastníci konferencí se dozvědí více také o testování základních škol na jaře 2012 a seznámí se i s metodikou srovnání výsledků testování 2011, 2012. V průběhu konference učitelé obdrží přístupy k výukovým materiálům a testům z letošního kola testování. www.kvalitaskoly.cz
Kontakt:

Bc. Hana Jenčová
mediální zastoupení projektu
hana.jencova@seznam.cz
www.kvalitaskoly.cz
774 642 229


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 10. 2011 10:00
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Společnost pro kvalitu školy, o. s. (NEověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost se specializuje na zlepšování výuky mateřských, základních středních i středních odborných škol. Prostřednictvím projektů Evropské unie jim umožňuje monitorvat stav vědomostí jejich žáků bezplatně a dává jim tak současně cenné impulzy kvylepšování výuky učitelů.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.